Vitamiin B12 aktiivne vorm/Holotranskobalamiin 34.90 €

Hinnale lisandub ühekordne verevõtutasu 6 €.

 

B12 aktiivne vorm (holotranskobalamiin) on parim analüüs varajaseks vitamiin B12 defitsiidi tuvastamiseks.

Vitamiin B12 (kobalamiin) on koobaltit sisaldav vees lahustuv vitamiin, mis on oluline nukleiinhapete, aminohapete, valkude, rasvade ja süsivesikute normaalseks ainevahetuseks. Inimese veres olevast B12 vitamiinist 70-90% on inaktiivse ja 10-30% aktiivse vormina. Vitamiini kasutamise seisukohalt ei ole niivõrd oluline vitamiini üldhulk kui aktiivse vormi piisavus. Uuringud on näidanud, et kuni 40%-l inimestel, kellel on veres vitamiin B12 väärtus madal, tegelikult vitamiini defitsiiti ei esine, kuna aktiivset vitamiini vormi on piisavalt. Ja ka vastupidi, piisav vitamiin B12 sisaldus ei taga tema funktsiooni, kui aktiivset vormi on vähe.

Vitamiini B12 puudus mõjutab eelkõige vereloomet, limaskesti, nahka ja luukudet. Vitamiinide kroonilisel vaegusel tekib aneemia ja mitmesugused neuroloogilised häired. Närvisüsteemi poolt võivad esineda närvivalud, mäluhäired, depressioon. Alati ei pea nimetatud vitamiini puudusest aneemiat tekkima, närvihädad võivad avalduda ka iseseisvalt. Vitamiini B12 aktiivse vormi analüüsi madala väärtuse puhul on soovituslik lisaks määrata homotsüsteiini ja folaadi taset. Vitamiin B12 ja folaat omavad omavahelist sünergilist toimet, seega on vajalik mõlema vitamiini piisava taseme olemasolu organismis.

Vitamiin B12 allikaks on loomsed toiduained, taimsetes rikastamata toiduainetes B12 vitamiini ei leidu. Seetõttu on madalate väärtuste puhul vajalik muuta toitumist või tarbida lisapreparaate. Vitamiini imendumist pärsivad alkoholi ja kohviga liialdamine, suitsetamine, suukaudsete kontratseptiivide ja lahtistite kasutamine, mao ning teised seedetrakti haigused. Imendumine väheneb ka vanemas eas.

Analüüsi tulemuse saad kuni 3 tööpäeva jooksul.

Kokku:

34.90 €

* Teisele isikule ei saa tellida
LISA KORVI