Toiduallergia pakett 79 €

Toiduallergeene hindav pakett võimaldab tuvastada organismi soodumust ülitundlikkusele nende toiduainete suhtes. Paketis on esindatud 7 põhilist toiduainet, mis toiduallergiat põhjustavad: munavalge, piim, nisu, kala, maapähkel, sojauba, krevett (koorikloomad).

Toiduallergia enamlevinud sümptomid on iiveldus, kõhuvalu, kõhulahtisus, naha punetus ja lööve, ekseem, neelamisraskused, hingamisraskused, suu limaskesta sügelus ja turse. Toiduallergia raskeimaks haigusnähuks võib olla anafülaktiline šokk. Organismi reaktsioon võib vanusega muutuda. Kui väikelapsel ilmnevad nahanähud, võib tal vanuse kasvades areneda välja hingamisteede allergia. Erinevatele toiduainetele reageerib allergilise inimese organism erinevalt: munale või lehmapiimale näiteks nahalööbega, kalale aga astmaatilise reaktsiooniga.

Mõned toiduallergia ja toidutalumatuse sümptomid on sarnased. Seetõttu võib allergia ekslikult segi minna talumatusega. Viimase puhul ei teki inimese organismis toiduainete vastaseid IgE antikehi, mistõttu allergia analüüsid ei sobi nn toidutalumatuse hindamiseks.

Toiduallergia ei ole sage haigus. Seda esineb vaid 2 %-l täiskasvanutest ja 5 %-l lastest.

Toiduallergeenide vastase IgE hulga tõlgendus: toiduallergeenide puhul ei ole IgE hulk veres ja sümptomite raskus nii hästi omavahel seoses kui tolmuallergeenide puhul. Organismi reaktsioon toiduallergia puhul on väga individuaalne. Ka madalate IgE hulkade puhul võib esineda raskeid reaktsioone. Seda eriti maapähkli-, muna-, kalaallergia ja koorikloomade (krevetid, homaarid, vähid jne) allergia puhul.

Pakett koosneb 7 analüüsist, mille tulemused aitavad saada organismi hetkeseisu kirjeldavat informatsiooni eelloetletud küsimustele vastuste leidmiseks. Analüüside tulemuste tõlgendamine võib vajada laboriarsti või mõne muu tervishoiutöötaja selgitusi, küsimuste korral soovitame tellida lisaks allergoloog-immunoloogi konsultatsiooni.

Allergia koondvoldik.pdf

 

Paketi tulemused saad kuni 3 tööpäeva jooksul.
Munavalgevastane IgE
Nisujahu vastane IgE
Kala (tursa) vastane IgE
Lehmapiima vastane IgE
Sojaoa vastane IgE
Maapähkli vastane IgE
Kreveti vastane IgE
Kokku:

79 €

LISA KORVI