Tervisesportlase pakett 52 €

  • Milline on minu üldine tervislik seisund?
  • Milline on treeningu mõju organismile?
  • Kas mul võib olla tekkinud ülekoormus?
  • Kas minu lihased ja kogu organism taastuvad pärast treeningut piisavalt?
  • Kas minu veres on lihastööks vajalik kaltsiumi, magneesiumi ja vitamiin D tase ning piisav rauavaru?
  • Kas igapäevane toiduvalik toetab minu treeninguid?

MILLEST PAKETT KOOSNEB?

12 vereanalüüsist, mis annavad ülevaate olulisematest tervisenäitajatest ja treeningu mõjust Sinu tervisele ning aitavad vastata eelloetletud küsimustele.

KELLELE ON PAKETT MÕELDUD?

Tervisesportlase pakett sobib igas vanuses mehele ja naisele hindamaks nii vastupidavus- kui ka jõutreeningu mõju organismile.

Treenivale inimesele peegeldavad analüüside tulemused, kas seatud eesmärkide saavutamiseks ja lihaste taastumiseks vajalik treening- ja puhkeaeg on tasakaalus või esineb risk ülekoormuseks ja lihaskahjustuseks; kas organismile on tagatud piisav varustatus hapnikuga; kas peamiste toitainete – valkude, rasvade ja süsivesikute ainevahetus on optimaalne ning milline on vedeliku tasakaal, et tagada rakkude normaalne töö.

Neile, kes osalevad võistlustel (eriti kestvusaladel, nagu triatlon, maratonijooks ja –suusatamine, jalgrattasõit), on tervisekontroll soovitav vahetult enne võistlusi, et organismi hetkeseisundi põhjal hinnata valmisolekut pingutuseks ja vältida komplikatsioone võistluse ajal ning pärast seda.

Treeningutega alustavale inimesele annavad tulemused ülevaate treeningutele eelnevast seisundist ja võimaldavad hinnata, kas ja millise koormusega treeninguteks on keha valmis. Treeningute kulgedes samu vereanalüüse korrates ja esialgsete vereanalüüside tulemustega võrreldes saab hinnata füüsilise koormuse mõju organismile ja vajadusel korrigeerida treeninguid, toitumist ning lisaainete (vitamiinid, mineraalained jt) tarvitamist.

Tervisesportlasele, kes treenib end hea enesetunde, kaalu normis hoidmise või langetamise ning tervise säilitamise eesmärgil, on pakett abiks sobiva koormuse hindamisel ning liigsete pingutuste, mis võivad kaasa tuua tõsiseid tervisekahjustusi, vältimiseks.

Lisaks annavad tulemused ülevaate olulisematest terviseriskidest – südame-veresoonkonnahaigused, diabeet, veresoonte lupjumine ja sellest tulenev infarkti risk.

Kõigil juhtudel on analüüsid sisendiks ka treening- ja toitumiskava koostamisel, mistõttu on nende tulemusi soovitatav jagada oma treeneri või toitumisnõustajaga.

KUIDAS VALMISTUDA PROOVI ANDMISEKS?

Tutvu vereproovi andmiseks valmistumisega SIIN.

Intensiivne ning kauakestev lihaspingutus võib mõjuda vahetult peale treeningut tehtud analüüsitulemuste tõlgendamisele eksitavalt. Näiteks võib suureneda kreatiinikinaasi aktiivsus, tõusta leukotsüütide üldarv ning neutrofiilide absoluutarv. Seetõttu on soovitatav võimalusel vältida intensiivseid treeninguid 1-2 päeva enne vereproovi andmist.

KUIDAS SAAN TULEMUSED?

Paketi tulemused saad siia samasse portaali (vt „Vastused“) kuni 3 tööpäeva jooksul.

Analüüside tulemuste tõlgendamine võib vajada laboriarsti või mõne muu tervishoiutöötaja selgitusi, küsimuste korral soovitame tellida lisaks laboriarsti konsultatsiooni. 

Tervisesportlase paketi voldik PDF

 

Hemogramm koos 5-osalise leukogrammi ehk valgeverepildiga
Ferritiin
C-reaktiivne valk (kõrgtundlik)
Glükoos
Aspartaadi aminotransferaas
Kreatiniin
eGFR
Kreatiini kinaas (CK)
Uurea
Kolesterool
Kaltsium
Magneesium
Vitamiin D (25-OH)
Kokku:

52 €

LISA KORVI