Suguhaiguste pakett (kurgukaabe) 84 €

Kas mul esineb mõni enamlevinud suguhaigus: klamüdioos, gonorröa ehk tripper, mükoplasmoos või trihhomonoos?

Ligi 75% juhtudest kulgevad seksuaalsel teel levivad infektsioonid (STLI) sümptomiteta. Mitmete haiguste sümptomid kattuvad ning erinevad haigustekitajad võivad esineda samaaegselt. Seetõttu ei pruugi nakatunud inimene ilma testi tegemata teada, kas ja millist haigust ta põeb ning edasi kannab. Eelnevast tulenevalt on teatud suguhaiguste tekitajaid soovitatav testida koos.

Suguhaiguste pakett (STLI pakett) koosneb 4 enam levinud suguhaiguse (klamüüdia k.a LGV, gonorröa, trihhomoniaas, mükoplasmoos) tekitaja analüüsist, mida saab määrata meestel esmasjoauriinist ja naistel tupekaapest. 25%-l juhtudest on haigustekitaja tuvastatav hoopiski kurgu- või rektaalkaapest, meestega seksivatel meestel on haigustekitaja 90%-l juhtudest just seal, mistõttu võib olla vajadus võtta proov ja testida ka neid piirkondi.
Sugulisel teel levivate haiguste testimisel tuleb arvestada peiteajaga ehk perioodiga, mil oled nakatunud, kuid analüüsi tulemus ei pruugi seda veel näidata. STLI paketti soovitame teha keskmiselt 2 nädalat pärast võimalikku nakatumist või sümptomite esinemisel.

Analüüsi positiivne tulemus näitab haigustekitaja olemasolu proovimaterjalis. Positiivse tulemuse korral tuleb pöörduda raviarsti (nt meestearsti, günekoloogi) vastuvõtule, kes määrab vastavalt haigusele ravi.

Tulemus kajastab hetkeolukorda, hilisema nakatumise kahtlusel tuleks uuesti testida. Analüüside tulemuste tõlgendamine võib vajada laboriarsti või mõne muu tervishoiutöötaja selgitusi, küsimuste korral soovitame tellida lisaks laboriarsti (kliinilise mikrobioloogi) konsultatsiooni.

Suguhaiguste pakett (kurgukaabe) proovivõtumaterjaliks on kurgukaabe. Täpsema proovivõtujuhendi leiad SIIT.

Sugulisel teel levivate haiguste testimine voldik.pdf

 

Paketi tulemused saad kuni 5 tööpäeva jooksul, pärast proovi laborisse jõudmist.
NB! Sugulisel teel levivaid infektsioone (v.a HPV) saad soovi korral testida ka anonüümselt. Selle jaoks vaata, et oled testi tellimise hetkel sisse logitud kasutajatunnusega.

Proovivõtukomplekti saad tellida omale sobivasse pakiautomaati (lisandub pakiautomaadi tasu 4.70 €) või tulla tarvikutele laborisse kohapeale järgi (nimekirja tarviku väljastuspunktidest leiad ostukorvis olles).

Ligi 25% juhtudest on haigustekitajad tuvastatavad hoopiski kurgu- või rektaalkaapest, meestega seksivatel meestel on haigustekitajad 90% juhtudest just seal. Testi tellimisel arvestage oma seksuaalkäitumist.

Chlamydia trachomatis DNA (k.a LGV)
Neisseria gonorrhoeae DNA
Trichomonas vaginalis DNA
Mycoplasma genitalium DNA
Kokku:

84 €

* Teisele isikule ei saa tellida
LISA KORVI