Südamepakett pluss 137 €

 • Kas Sul esineb südame-veresoonkonnahaiguseid soodustavaid (varjatud) terviseprobleeme – kõrget kolesteroolitaset, lipiidide või süsivesikute ainevahetushäiret ja kroonilist põletikku?
 • Milline on Sinu individuaalne risk haigestuda südame-veresoonkonnahaigustesse (sealhulgas südame rütmihäiretesse ja kõrgvererõhutõvesse)?
 • Kas sul võib olla pärilik eelsoodumus südame-veresoonkonnahaigustele?
 • Kui suur on Sinu veresoonte lupjumise ehk ateroskleroosi risk?
 • Kas peaksid tegema oma elustiilis muudatusi, et vähendada südame-veresoonkonnahaigustesse haigestumise riski?
 • Kas Sul on risk südamelihase infarktile või südame rütmihäiretele?
 • Kas Sul on kõrgenenud risk haigestuda suhkruhaigusesse, mis on südame-veresoonkonnahaiguste üks riskitegureid?
 • Kas Sinu südame-veresoonkonnahaiguste riskitegurite (vere lipiide/kolesterooli, veresuhkru, kusihappe) tasemete normaliseerimiseks kasutatavad meetodid või ravi on olnud efektiivne?

13 vereanalüüsi, mis on soovitatavad inimesele, kelle kolesteroolinäitajad on juba korrast ära (mis eeldab, et vere lipiidide sisaldust on varem määratud) ning vajab täiendavaid analüüse oma südame-veresoonkonnahaiguste individuaalse riski hindamiseks.

Paketiga saad ülevaate südame-veresoonkonnahaiguste riskitegurite hetkeseisust: ateroskleroosi e veresoonte lupjumise riskist, tekkinud kahjustuse ulatusest, veresooni kahjustavast kõrgest veresuhkru tasemest ja suhkruhaiguse tekke riskist, võimalikest põletikest veresoonte seintes ja lubinaastudest. Samuti saad teada oma individuaalse riski haigestuda südame-veresoonkonnahaigustesse, südame rütmihäiretele ja kõrgvererõhutõvele ning südamelihaste infarktile. Pakett on soovituslik inimesele, kelle peres on esinenud noores eas tekkinud südamehaiguseid või hüperkolesteroleemiat ning kellel on eelnevalt mõõdetud normist kõrgemaid vere lipiidide väärtusi.

Südame-veresoonkonna haigustest

Südame-veresoonkonnahaigused on Tervise Arengu Instituudi andmetel kõige sagedasem surmapõhjus Eestis, moodustades 46% meeste ja 64% naiste suremusest. Nende haiguste peamisteks riskiteguriteks on vere lipiidide (üldkolesterool, LDL-kolesterool, mitte-HDL kolesterool, triglütseriidid) kõrge tase, madal HDL-kolesterooli tase, kõrgenenud vererõhk, ebatervislik toitumine, suitsetamine, vähene liikumine ja diabeet.

Üheks südame-veresoonkonnahaiguste peamiseks riskiteguriks on kõrge LDL- ehk “halva” kolesterooli tase veres, kuna see põhjustab koos lisafaktoritega aterosklerootiliste e lubinaastude teket, mis kinnituvad veresoonte siseseintele ja takistavad vere normaalset kulgu.

Ateroskleroosi e veresoonte lupjumise algstaadiumis on kõrge LDL- ehk „halva“ kolesterooli tase enamasti asümptomaatiline, mis tähendab, et enamikel inimestel ei põhjusta see veel mingeid kaebusi.

Peamiselt avastatakse kõrge LDL-kolesterooli tase alles siis, kui inimesel esinevad südame-veresoonkonnahaigustele viitavad sümptomid – valu rindkeres, jäsemete külmatundlikkus jmt või kui tal on olnud  infarkt või insult. Selleks ajaks võivad arterid olla juba tõsiselt ateroskleroosi poolt kahjustatud. Seepärast peaksid kõik inimesed olema teadlikud oma vere LDL-kolesterooli tasemest. Eriti aga need, kelle pereliikmetel on kõrge LDL-kolesterool või nooremas eas alanud südameprobleemid.

Südamelihase infarkti või insuldi tekke tõenäosus on seda suurem, mida kauem püsib kõrge LDL- ehk “halva” kolesterooli tase. Seda saad Sa juba täna langetada, et vähendada südamelihase infarkti riski.

LDL-kolesterooli tase veres on seotud mitte-HDL kolesterooli ja apolipoproteiin B tasemega, mistõttu aterosklerootilise südamehaiguse riski hindamiseks soovitatakse määrata ka nende lipiidide hulka veres. Mitte-HDL ja apolipoproteiin B sisaldust on eriti oluline teada diabeedihaigetel, ülekaalulistel, suurenenud triglütseriidide tasemega (2-10 mmol/L) inimestel või raviga saavutatud väga madala LDL-kolesterooli tasemega inimestel.

Südame-veresoonkonnahaigused on ennetatavad ja iga inimene saab oma haigestumise riski ise mõjutada.

Paketi tulemuste tõlgendamine vajab Laboriarsti konsultatsiooni.

Pakett koosneb:

 1. Hemogramm koos 5-osalise leukogrammi ehk valgeverepildiga
 2. Kolesterool
 3. LDL-kolesterool
 4. HDL-kolesterool ning Mitte-HDL kolesterool
 5. Triglütseriidid
 6. Glükohemoglobiin ehk HbA1c
 7. C-reaktiivne valk (kõrgtundlik)
 8. Lipoproteiin a
 9. Apolipoproteiin B
 10. Kusihape
 11. Homotsüsteiin
 12. Koensüüm Q10
 13. Oksüdeeritud LDL

 

Kuna paketi tulemust mõjutab otseselt toitumine, on oluline anda veri olles eelnevalt 10-14 tundi söömata-joomata.
Paketi tulemused saad kuni 7 tööpäeva jooksul.
Kokku:

137 €

LISA KORVI