Suguhaiguste pakett verest 29.00 €

  • Kas ma olen nakatunud sugulisel teel levivatesse haigustesse: süüfilis, hepatiit B, HIV?
  • Kas ma võin olla nakkusohtlik oma partnerile?

Suguhaiguste pakett verest koosneb 3 haigustekitaja (süüfilis, hepatiit B, HIV) analüüsist, mida saab määrata veenivereproovist. Süüfilis on kogu organismi kahjustada võiv suguhaigus. B-hepatiidi viirus võib eksisteerida meie maksas aastakümneid haiguspilti andmata, aga samas maksa kahjustades. Ka inimese immuundefitsiiti põhjustav viiruse (HIV) avaldumine haigusena võtab aastaid. Seega on tegemist haigustega, mille olemasolust ei pruugi nakatunud inimene ilma teste tegemata teadlik olla. Samas on ta nakkusohtlik oma partnerile.

Sugulisel teel levivate haiguste (STLI) testimisel tuleb arvestada peiteajaga ehk perioodiga, mil oled nakatunud, kuid analüüsi tulemus ei pruugi seda veel näidata. Suguhaiguste paketti verest soovitame teha keskmiselt 3-4 nädalat pärast võimalikku nakatumist või sümptomite esinemisel.

Analüüsi positiivne tulemus näitab kas haigustekitaja või selle vastaste antikehade olemasolu proovimaterjalis ehk nakatumist. Positiivse tulemuse korral tuleb pöörduda raviarsti (infektsionisti) vastuvõtule, kes teeb vastavalt haigusele lisauuringud või määrab ravi.

Tulemus kajastab hetkeolukorda, hilisema nakatumise kahtlusel tuleb uuesti testida. Analüüside tulemuste tõlgendamine võib vajada tervishoiutöötaja selgitusi, küsimuste korral soovitame tellida lisaks laboriarsti (kliinilise mikrobioloogi) konsultatsiooni.

Sugulisel teel levivate haiguste testimine voldik.pdf

 

Paketi tulemused saad kuni 3 tööpäeva jooksul.
Sugulisel teel levivaid infektsioone saad soovi korral testida ka anonüümselt.

SÜÜFILIS

Paljusid elundkondi (ka nahk, süda, luustik ja närvisüsteem) kahjustav suguhaigus.

Põhjustajaks on bakter Treponema pallidum.

Haigusel on kolm staadiumi:

  • pärast 3-nädalast peiteperioodi ilmub mikroobi sisenemiskohale sõlmeke, millest tekib haavand;
  • u 9. nädalal tekib lööve üle kogu keha, hiljem sümptomid kaovad, kuid haigus püsib;
  • nahas, suus, luudes või mistahes organis tekivad suured valutud sõlmed, mis haavanduvad ja paranevad armiga ning võivad lõhkuda kõiki kudesid nt lihaseid, närve, veresooni.

Analüüsi nimetus: Treponema pallidum vastane antikeha, kompleksanalüüs (sõeluuring, kinnitav test)

Referentsväärtus: Negatiivne

 

HEPATIIT B

Väga nakkav viirushaigus, mis põhjustab maksapõletikku ja võib põhjustada kroonilisi maksakahjustusi. Kandub edasi sugulisel teel ja verega, kusjuures ka kuivanud veretilgas võib viirus olla nädalaid nakkusohtlik. Haigust on võimalik vältida vaktsineerimisega.

Haigus võib kulgeda ilma eriliste haigussümptomiteta või esinevad palavik, iiveldus, väsimus, peavalud, kogu keha sügelus, kollased silmavalged, tume uriin, hele väljaheide, kõhuvalu. Põdemise järel paraneb 90% haigetest, kellel tekib eluaegne immuunsus, teistel muutub haigus krooniliseks, mille tulemusena võib välja kujuneda maksatsirroos või -vähk.

Analüüsi nimetus: HBs Ag

Referentsväärtus: Negatiivne

 

HIV

Esineb 1. ja 2. tüüpi HI-viirusena (ingl Human Immunodeficiency Virus). HIV suurendab inimese vastuvõtlikkust teistele nakkushaigustele ja ka kasvajatele. Eesti on kõrge HIVi haigestumisega riik Euroopas. Ligi kolmandik nakatunuid ei tea, et nad on saanud HIVi, sest nakatumisest võib kuluda 4–5 aastat ja enamgi ajani, mil inimese tervis hakkab halvenema.

Haigusel on 3 staadiumi:

  • äge faas – ilma sümptomiteta või esinevad tavalise viirusnakkuse sümptomid (palavik, kurgu-, liigesevalu), kestab keskmiselt 5 päeva kuni 3 kuud;
  • sümptomiteta faas – kestab 2-10 aastat;
  • viimases faasis avaldub AIDSi ehk omandatud immuunpuudulikkuse sündroomina.

Analüüsi nimetus: HIV 1/2 Ag + Ak

Referentsväärtus: Negatiivne

Kokku:

29.00 €

LISA KORVI