Suguhaiguste pakett verest 29.00 €

  • Kas ma olen nakatunud sugulisel teel levivatesse haigustesse: süüfilis, hepatiit B, HIV?
  • Kas ma võin olla nakkusohtlik oma partnerile?

Suguhaiguste pakett verest koosneb 3 haigustekitaja (süüfilis, hepatiit B, HIV) analüüsist, mida saab määrata veenivereproovist. Süüfilis on kogu organismi kahjustada võiv suguhaigus. B-hepatiidi viirus võib eksisteerida meie maksas aastakümneid haiguspilti andmata, aga samas maksa kahjustades. Ka inimese immuundefitsiiti põhjustav viiruse (HIV) avaldumine haigusena võtab aastaid. Seega on tegemist haigustega, mille olemasolust ei pruugi nakatunud inimene ilma teste tegemata teadlik olla. Samas on ta nakkusohtlik oma partnerile.

Sugulisel teel levivate haiguste (STLI) testimisel tuleb arvestada peiteajaga ehk perioodiga, mil oled nakatunud, kuid analüüsi tulemus ei pruugi seda veel näidata. Suguhaiguste paketti verest soovitame teha keskmiselt 3-4 nädalat pärast võimalikku nakatumist või sümptomite esinemisel.

Analüüsi positiivne tulemus näitab kas haigustekitaja või selle vastaste antikehade olemasolu proovimaterjalis ehk nakatumist. Positiivse tulemuse korral tuleb pöörduda raviarsti (infektsionisti) vastuvõtule, kes teeb vastavalt haigusele lisauuringud või määrab ravi.

Tulemus kajastab hetkeolukorda, hilisema nakatumise kahtlusel tuleb uuesti testida. Analüüside tulemuste tõlgendamine võib vajada tervishoiutöötaja selgitusi, küsimuste korral soovitame tellida lisaks laboriarsti (kliinilise mikrobioloogi) konsultatsiooni.

Sugulisel teel levivate haiguste testimine voldik.pdf

 

Paketi tulemused saad kuni 3 tööpäeva jooksul.
Süüfilis
Hepatiit B
HIV
Kokku:

29.00 €

LISA KORVI