Seleen 82.90 €

Hinnale lisandub ühekordne verevõtutasu 6 €.

 

  • Seleen on vajalik immuunsüsteemi normaalseks talitluseks.
  • Oluline faktor ensüümide koosseisus, mis kaitsevad organismi oksüdatiivse stressi kahjustava toime eest.
  • Kaitseb organismi raskemetallide toksilisuse eest.

Seleen on antioksüdant, mis on vajalik immuunsüsteemi talitluseks, mõjutades ka kilpnäärmehormoonide tootmist ning paljunemist (sisaldub spermatosoidides).

Inimorganismis tekib oksüdatiivne stress suitsetamise, alkoholi liigtarvitamise, keemiliste ainete ja UV kiirguse toimel; samuti põletike ning krooniliste haigusete korral. Selliste mõjude tagajärjel võib tekkida enneaegne rakkude kahjustumine ja vananemine. Nõrgeneb immuunsüsteemi talitlus ja suureneb vastuvõtlikkus infektsioonidele.

Seleen sisaldub oksüdatiivse stressi teket pidurdavate oluliste ensüümide koosseisus (nt glutatiooni peroksüdaas). Pikaajaline seleenipuudus mõjub halvasti ka südamelihaste ja kilpnäärme tööle, põhjustab luude kahjustust, isutust.

Seleeni ülekülluse ja mürgistuse kliinilisteks sümptomiteks on küüslaugulõhn suus, haprad küüned, juuste väljalangemine, punetav ja turses nahk jäsemetel, verehüübivushäired jm.

Normaalse söömise korral seleenipuudust esineb harva. Vajadus päevas ca 50-60 ug.

Seleen sisaldub maksas, munakollases, pähklites, kalas, mereandides, lihas, seentes, brokolis, täisteratoodetes, kamapallides, küüslaugus, sibulas, piimatoodetes, kapsas, halvaas jm.

Analüüsi tulemuse saad kuni 6 tööpäeva jooksul.

Referentsväärtused: 50 – 140 µg/l

Kokku:

82.90 €

* Teisele isikule ei saa tellida
LISA KORVI