Puukborrelioosi pakett 62 €

Võimaldab kindlaks teha puukborrelioosile viitavate antikehade esinemist või mitteesinemist inimkehas.

Paketti kuulub borreliavastaste IgM ja IgG antikehade sõeluuring, esmaste positiivsete leidude kinnitamine spetsiifilisemate testidega ning antikehade leidumisel laboriarsti kirjalik kommentaar.  

Analüüside tulemuste tõlgendamine võib vajada laboriarsti või mõne muu tervishoiutöötaja selgitusi, küsimuste korral soovitame tellida lisaks infektsioonhaiguste laboriarsti konsultatsiooni.

Puugihammustuse järgselt on oht nakatuda puukborrelioosi, kuid puukidega võivad ülekanduda ka teised nakkused nagu näiteks puukentsefaliit.

Borrelioos on sagedaseim puukidega ülekantav haigus Euroopas ja Eestis. Infektsioon võib põhjustada erinevaid naha, südame, liigeste ja närvisüsteemi kahjustusi. Esmase nähuna viitab võimalikule borrelioosi nakatumisele puugihammustuse järgselt tavaliselt nädala või paari pärast hammustuskohas tekkiv vähemalt 5 cm diameetriga kindlapiiriline punetav laik, mis tasapisi laieneb. Samas ei pruugi kirjeldatud tüüpilist nahalöövet alati tekkida.

Hilisemas staadiumis võib borrelioosi tagajärjel tekkida näonärvi halvatus (silm ei lähe kinni, suu nurk üles vm); ninatiivale või kõrvalestale sinakas-punakas valutu sõlm ehk lümfotsütoom; liigesepõletik ning vahel võib kaasneda ka ajukelmepõletik ehk meningiit.

Paketi tulemused saad kuni 5 tööpäeva jooksul.
Puukborrelioosi antikehad (Borrelia burgdorferi vastane IgG)
Puukborrelioosi antikehad (Borrelia burgdorferi vastane IgM)
Antikehade kinnitav uuring (Borrelia burgdorferi vastane IgG)
Antikehade kinnitav uuring (Borrelia burgdorferi vastane IgM)
Kokku:

62 €

LISA KORVI