PSA ehk Prostataspetsiifiline antigeen 10.50 €

Hinnale lisandub ühekordne verevõtutasu 6 €.

 

Eesnäärmevähk on üks sagedasemaid meestel esinevaid vähkkasvajaid, millesse haigestumus vanusega kasvab. Haigestumise tõenäosus on suurem meestel, kelle lähisugulastel on see kasvaja diagnoositud. Kahjuks haiguse varases arengujärgus vähispetsiifilised kaebused puuduvad, kuid eesnäärmevähi kõrgenenud riski õigeaegse avastamise üheks võimaluseks on eesnääret kontrollida vereanalüüsi abil, määrates prostataspetsiifilise antigeeni ehk PSA sisaldust veres.

PSA on eesnäärmekoes toodetav valk. Selle sisaldus veres on normaalselt väga madal, kuid tõuseb eesnäärme healoomulise suurenemise, aga eriti eesnäärme kasvajate korral. PSA määramist kasutatakse eesnäärmevähi riski varajaseks avastamiseks ja ravi efektiivsuse hindamiseks.

PSA taseme tõusul veres võib olla mitmeid põhjuseid, see ei pruugi alati tähenda eesnäärmevähki. Lisaks eesnäärmekasvajale võib kõrgenenud PSA tase olla seotud ka eesnäärme healoomuliste muutustega, samuti mõjutavad PSA taset hiljutine seemnepurse, varasem eesnäärme uuring. Kõrgenenud PSA taseme korral on näidustatud lisauuringud uroloogi või meestearsti juures.

PSA sisaldus veres tõuseb vanusega, mistõttu referentsväärtused on vanusespetsiifilised.

Analüüsi tulemuse saad kuni 2 tööpäeva jooksul.

 

Kokku:

10.50 €

* Teisele isikule ei saa tellida
LISA KORVI