Progesteroon 7.80 €

Hinnale lisandub ühekordne verevõtutasu 6 €.

 

Progesteroon on steroidhormoon, mida sünteesitakse naistel munasarjades ja raseduse ajal platsentas ning väga vähesel määral neerupealiste koores. Hormooni sünteesi sõltub menstruaaltsükli faasist. Hormoon valmistab emakat ette viljastatud munaraku vastuvõtuks. Hormooni hulk suureneb ovulatsiooni järel, kui munarakk on munasarjast väljunud. Juhul, kui rasestumist ei toimu, väheneb progesterooni hulk organismis ning emaka limaskest irdub – algab uus menstruaaltsükkel.

Kui naistel moodustatakse progesteroon kolesteroolist munasarjades, siis meestel, postmenupausis naistel ja lastel toodetakse seda vähesel määral neerupealiste koores. Fertiilses eas naise organism toodab progesterooni 3-60 korda rohkem, kui mehe oma.

Madalate progesterooni väärtuste puhul on naistel valulik või ebaregulaarne menstruaaltsükkel, raskendatud rasestumine ning kõrgenenud oht emakavälisele rasedusele või raseduse katkemisele.

Progesterooni taset saab tõsta suurendades toidus loomse valgu, rasvade ning kolesteroolirikaste toitude (rasvane looma- ja linnuliha, munad, rasvane kala) kogust. Lisaks toiduained, milledes leidub B- ja C-vitamiine, nt tsitruselised, kibuvitsamarjad, mustsõstar jne.

Analüüsi tulemuse saad kuni 3 tööpäeva jooksul.

Kokku:

7.80 €

* Teisele isikule ei saa tellida
LISA KORVI