Pikema sõpruse pakett 35+ mehele 61 €

12 peamist verenäitajat 35+ vanuses mehele koos vererõhu mõõtmisega.
Tulemused võimaldavad hinnata:

  • organismi hetkeseisu;
  • südame-veresoonkonna haiguste riski;
  • diabeedi ohtu või esinemist;
  • kas alkohol, ravimid vm on kahjustanud maksa;
  • kõrgest kusihappe tasemest tingitud haiguste riski;
  • meessuguhormooni testosterooni taset;
  • eesnäärmevähi riski.

 

Hemogramm on kompleksuuring, kus mõõdetakse hemoglobiini sisaldust veres ja loendatakse vererakud: leukotsüüdid, erütrotsüüdid, trombotsüüdid. Muudatused hemogrammis võivad anda viiteid väga erinevatele haiguslikele seisunditele – aneemiad, põletikud, vereloomehaigused jne.

Lipiidid (kolesterool, HDL- ja LDL-kolesterool ning triglütseriidid) on olulised näitajad seetõttu, et nende kõrgenenud tase veres (HDL-kolesterooli puhul madal tase veres) on üks peamiseid südame- ja veresoonkonna haiguste riskifaktoreid.

Glükohemoglobiin (HbA1c) – võimaldab kindlaks teha, kas on kõrgenenud risk diabeedi tekkeks või juba välja kujunenud suhkrutõbi.

Alaniini aminotransferaas (ALAT) ja gammaglutamüüli transferaas (GGT) – olulised ensüümid, mille tõusu kõige sagedasem põhjus on liigne alkoholitarbimine, kuid ka mõningad haiguslikud seisundid. Alkoholi liigtarvitamine on otseselt seotud rohkem kui 60 erineva terviseprobleemiga, sh maksatsirroos ja hepatiit, pankreatiit, südame-veresoonkonna ja neuroloogilised haigused.

Testosteroon, suguhormoone siduv globuliin (SHBG) ja vaba androgeeni indeks – analüüsid, mille alusel saab hinnata seda, kui palju mehel on veres peamist meessuguhormooni testosterooni ja kui palju sellest testosteroonist on organismi poolt kasutatav. Testosteroon mõjutab mehe kehalist arengut, lihasmassi ja selle jõudlust, rasvkoe paiknemist kehas, seksuaalset huvi ja võimekust, aga ka spermatosoidide tootmist ja kvaliteeti. Testosterooni madal tase võib väljenduda vaimse ja füüsilise võimekuse alanemisena, unehäirete, liigese- ja seljavaludena. Pikaajaline madal testosterooni tase põhjustab luuhõrenemist.

Kusihape on valkude ainevahetuse jääkaine. Hüperurikeemia on ligi viiendikul elanikkonnast esinev seisund, mil veres on kõrgenenud kusihappe tase, mis omakorda on riskifaktor neerukahjustuse, südamehaiguste, eelkõige kõrgvererõhktõve ja südame isheemiatõve arenguks ning halvemaks kuluks. Riskide vähendamise kõige tõhusamad meetmed on kehakaalu normaliseerimine ja toitumise korrigeerimine (puriinidevaene dieet).

PSA ehk prostataspetsiifiline antigeen on eeskätt eesnäärmevähi varajase avastamise analüüs, kuid PSA väärtused tõusevad ka teiste eesnäärmehaiguste korral.

Vererõhu mõõtmine võimaldab selgitada kõrgvererõhutõve riski, peegeldades südame jõudlust ja veresoonte toonust.

Pikema Sõpruse Päeva meestele mõeldud tervisekontrolli paketid on kokku pandud meeste- ja laboriarstide poolt selleks, et mehed saaksid võimalikult hea ülevaate oma peamistest laborinäitajatest. Analüüside andmisele eelnevalt pole vaja olla 10-14 tundi söömata-joomata, soovituslik vahe vereandmise ja eine vahel võiks olla vähemalt 2-3 tundi. Enne vereproovi võtmist mõõdab verevõtja Sinu vererõhu, seejärel võetakse veeniverd (4 katsutit), analüüsid teostatakse SYNLABis. Analüüside tulemused koos laboriarstide üldiste kommentaaridega saad hiljemalt 3 tööpäeva jooksul SYNLABi patsiendiportaalist MINU.SYNLAB.EE. Samuti saadetakse analüüside vastused koos kommentaaridega Digilukku, kust need on kättesaadavad ka kõigile tervishoiutöötajatele, kellega soovid oma terviseandmeid jagada.

Oma laborinäitajate tulemuste teadmine võimaldab teadvustada terviseriske ja jälgida nende muutumist ajas. Terviseriskide vähendamiseks on soovitatav hoiduda suitsetamisest, toituda tervislikult, aktiivselt liikuda, hoida kehakaal ja vererõhk normis.

Analüüside tulemuste tõlgendamine võib vajada laboriarsti või mõne muu tervishoiutöötaja selgitusi. SYNLABi laboriarsti konsultatsiooni aja broneerimine portaalis.

Kokku:

61 €

LISA KORVI