Östradiool 7.80 €

Hinnale lisandub ühekordne verevõtutasu 6 €.

 

Östradiool on bioloogiliselt kõige aktiivsem östrogeen (steroidhormoon). Fertiilses eas naistel sünteesitakse östrogeene kolesteroolist munasarjades ja neerupealiste koores ning raseduse korral platsentas. Östradiooli sekretsioon sõltub menstruaaltsükli faasist. Meestel toodetakse östradiool testistes ja neerupealiste koores. Lastel ja postmenopausis naistel on östrogeenide sisaldus väga väike.

Veres esineb hormoon peamiselt seotult suguhormoone siduva globuliiniga või albumiiniga ja ainult väga väike osa on bioloogiliselt aktiivne.

Östrogeenid, s.h. östradiool, kuuluvad naise sekundaarsete sootunnuste arengu stimulaatorite ja menstruaaltsükli regulaatorite hulka ning määravad naisele iseloomulike füüsiliste ja psüühiliste tunnuste arengu. Östradiooli tase mõjutab seksuaalsust, paljunemist, aga ka luude luustumisprotsesse. Vanemas eas esineva luuhõrenemise teket seostatakse östrogeenide tootmise ealise vähenemisega.

Östradiooli taset on naistel soovitav määrata mensturatsioonitsükli häirete ja viljatuse korral, varase puberteedi põhjuste selgitamisel ja östrogeenravi jälgimisel. Meestel aitab östradiooli määramine selgitada rindade suurenemise ning sugunäärmete aktiivsuse vähenemise põhjusi. Eesnäärme probleemid võivad kaasa tuua kõrge östradiooli taseme.

Analüüsi tulemuse saad kuni 3 tööpäeva jooksul.

Kokku:

7.80 €

* Teisele isikule ei saa tellida
LISA KORVI