Mikrobioomi uuring 176 €

Mikrobioomi uuring aitab saada ülevaadet soolestiku mikroobikooslusest ja teha toitumisalaseid otsuseid. Uuringu abil saate vastused järgmistele küsimustele:

• Milliseid baktereid leidub teie soolestikus?
• Kas teie soole mikroobikooslus on mitmekesine ja tasakaalus?
• Kas tarbite piisavalt erinevaid kiudaineid?
• Kas teie toit sisaldab optimaalselt rasva ja valku?
• Kas teie soole mikroobikoosluses on põletikke soodustavaid baktereid?
• Milliseid potentsiaalselt kasulikke või kahjulikke baktereid leidub teie soolekoosluses?
• Kuidas saaksite veelgi parandada oma toitumist ja seeläbi ka üldist tervist?

Uuringut teostab SYNLAB Eesti koostöös Elsaviega.
Vastuste tõlgendamiseks soovitame pöörduda toitumisnõustaja või –terapeudi poole. SIIT leiate nimekirja valdkonna spetsialistidest, kes on läbinud SYNLABis mikrobioomialase koolituse(d) ning on meile avaldanud valmiduse nõustada inimesi mikrobioomist tuleneva toitumise ja terapeudid ka tervisenäitajate osas.

Mis on mikrobioom ja mida see mõjutab?

Mikrobioom on inimese mikroorganismide genoomide kogum, mille alusel on võimalik määrata inimese mikroobikooslust. Mikroobikooslus elab koos inimesega ja ei põhjusta tavaolukorras haigestumist. Kõige rohkem mikroorganisme on inimese seedetraktis. Seedetrakti mikroobikooslust mõjutab vanus, geneetika, elustiil, ravimid, haigused, dieet jne.
Normaalne seedetrakti mikroobikooslus on mitmekesine ja tasakaalustatud. Sellist seisundit nimetatakse eubioosiks. Mikroobikoosluse tasakaalu häiret nimetatakse düsbioosiks. Düsbioosiga seostataks seedetrakti haigusi (haavandiline koliit, ärritunud soole sündroom jne), ülekaalu, diabeeti, allergiat ja teisi kroonilisi haigusi.

Mis on mikrobioomi uuring?

Mikrobioomi uuring annab ülevaate seedetrakti bakteriaalsest mikroobikooslusest.
Teie roojaproovist eraldab meditsiinilabor SYNLAB Eesti molekulaardiagnostika laboris mikroobse DNA ning teostab bakterite 16s sekveneerimise meetoditl uuringu koostöös Elsaviega.
Uuring põhineb roojaproovi analüüsil, roojaproovi võtmisele eelneva 3 päeva toitumispäevikul ning terviseküsimustiku vastustel.
Uuringu tulemused saab 4 nädala pärast SIIT keskkonnast proovivõtujuhendis märgitud paroolidega sisse logides.

Kellele soovitame?

Soovitame uuringut kui teil on vaevusi seedimisega (sh pikemaajalisem kõhulahtisus või -kinnisus), küsimusi toiduvaliku osas, üle- või alakaal, eridieet või huvi parandada oma jämesoole tervist jms.
Kuna mikroobikooslust mõjutab toitumine ja elustiil võib uuringut korrata ka näiteks toitumiskava, ravi, dieedi vm jälgimiseks või järgselt.

6 sammu tellimusest tulemuseni:

1. Peale tellimuse tegemist/tasumist saadetakse proovivõtukomplekt teile SmartPOSTiga või saate selle kätte lähimast SYNLABist

2. Täitke 3 päeva toitumispäevikut, mille vormiga tutvuge eelnevalt SIIN

3. Neljandal päeval võtke roojaproov

4. Roojaproovi võtmise päeval sisestage toitumispäevik ja vastake tervisega seotud küsimustikule SIIN

5. Tagastage proov SYNLAB laborisse või saatke postiga hiljemalt 7 päeva jooksul

6. 4 nädala pärast saate vastused SIIT

Kuidas saate vastused?

Vastused oma bakteriaalse mikrobioomi uuringule saate 4 nädalat pärast proovi laborisse saatmist patsiendiportaali SIIA.
Kui vajate abi analüüsitulemuste tõlgendamisel ja soovitusi toitumiseks, leiate SIIT mikrobioomi uuringu tõlgendamise kvalifitseeritud toitumisnõustajate kontaktid. Tegemist on tasulise lisateenusega, mille hinna määrab iga toitumisnõustaja ise.

Oluline teada!

• Mikrobioomi uuring määrab ainult bakterite koosluse ja ei määra seeni, parasiite ega viiruseid.
• Uuring pole sobiv nakkuslike kõhulahtisuste diagnostikaks. Sooleinfektsiooni kahtlusel soovitame täiendavaid uuringuid, mille kohta võib küsida SYNLABi klienditoelt (tel: 17123).
• Raport väljastatakse teile ainult juhul, kui olete täitnud proovivõtule eelneva 3 päeva toitumispäeviku ja tervisealase küsimustiku SIIN.
• Uuringu tulemuste tõlgendamisel kasutatav võrdlusgruppi kuuluvad 18 aastat või vanemad inimesed, seega nooremate puhul ei pruugi võrdlus olla alati korrektne ja tuleb arvestada ealiste muutustega mikrobioomi koosluses.

Vaata proovivõtujuhendit SIIT.

Oma küsimustele võid leida vastused SIIT.

Mikrobioomi uuring voldik.pdf

 

Mikrobioomi uuringu näidisraport.pdf
Kokku:

176 €

* Teisele isikule ei saa tellida
LISA KORVI