Luteiniseeriv hormoon 7.80 €

Hinnale lisandub ühekordne verevõtutasu 6 €.

 

  • Menstruatsioonitsükli häirete diagnoosimiseks
  • Meeste ja naiste viljatusuuringuteks
  • Ovulatsiooniaja määramiseks
  • Meestel sugunäärmete funktsionaalse aktiivsuse vähenemise ning impotentsuse korral

Millisel juhul seda analüüsi võiks teha?

Luteiniseerivat hormooni (LH) soovitatakse määrata nii meestel kui ka naistel, kellel on probleeme laste saamisega. Lisaks omab antud analüüs tähtsat rolli veel menstruaaltsükli häirete diagnoosimisel ja seda saab kasutada ka ovulatsiooni aja määramiseks. Meestel määratakse hüpogonadismi ehk sugunäärmete funktsionaalse aktiivsuse vähenemise ning impotentsuse kahtluse korral.

Mis analüüs see on?

Luteiniseeriv hormoon (LH) on hüpofüüsi eessagaras toodetud glükoproteiin, mis koos FSH on oluline nii naistel kui ka meestel normaalseks seksuaalfunktsiooniks. Naistel vastutab LH ovulatsiooni ja kogu menstruaaltsükli regulatsiooni eest, ergutab folliikulite kasvu ja küpsemist ning steroidhormoonide (östrogeenid, gestageenid, androgeenid) tootmist munasarjades. Meestel stimuleerib LH testosterooni tootmist. Lastel stimuleerib sekundaarsete sugutunnustes arengut ja on määratav puberteedieast alates.

LH tase veres sõltub ööpäevasest rütmist ja naistel menstruaaltsükli faasist.

Analüüsi tulemuse saad kuni 3 tööpäeva jooksul.

Millele võivad viidata analüüsi tulemuse kõrvalekalded normist?

Täpsema info saamiseks määratakse luteiniseeriv hormoon enamasti koos folliikuleid stimuleeriva hormooni (FSH) analüüsiga.

Meditsiiniliselt olulised on nii püsivalt normist kõrgemad kui ka madalamad FSH ja LH väärtused. Samuti on oluline FSH ja LH tasemete omavaheline suhe.

Kõrged LH tulemused võivad viidata:

  • esmasele munasarjade puudulikkusele;
  • enneaegsele menopausile (nt munasarjade kirurgiline eemaldamine);
  • meestel sugunäärmete funktsionaalse aktiivsuse vähenemisele.

LH madalamad väärtused võivad viidata:

  • sekundaarsele munasarjade puudulikkusele;
  • meestel hüpogonadismile.

LH ja FSH suhte muutumine LH kasuks (LH/FSH >2) viitab hüperandrogeneemilisele munasarjade puudulikkusele.

PS Normist erineva analüüsi tulemuse korral soovitame nõu pidada spetsialistiga, kes aitab selgitada kõrvalekalde põhjust ning annab juhiseid lisaanalüüside vajaduse ja/või ravi osas.

Infot antud analüüsi kohta saab lugeda veel meditsiinilabori SYNLAB arstidele/õdedele suunatud laboriteatmikust: https://synlab.ee/arstile/laboriteatmik/tulemuste-interpretatsioonid/immuunuuringud/folliikuleid-stimuleeriv-hormoon-s-fsh-luteiniseeriv-hormoon-s-lh/

Kokku:

7.80 €

* Teisele isikule ei saa tellida
LISA KORVI