Leetriviiruse IgG 10.50 €

Hinnale lisandub ühekordne verevõtutasu 6 €.

 

  • Kas organismis on leetriviiruse vastaseid antikehi, mis viitavad immuunsuse olemasolule

Millisel juhul seda analüüsi võiks teha?

Analüüsi soovitavad arstid inimestele, kes ei tea kindlalt oma vaktsineeritust leetrite suhtes või pole kindlad, kas nad on leetreid läbi põdenud. Soovituslik on testida ka inimestel, kel on plaanis reisida ja meditsiinitöötajatel, et saada teada, kas organismil on kaitse leetriviiruse vastu.

Mis analüüs see on?

Leetriviiruse vastased IgG antikehad tekivad veres haiguse läbipõdemise või vaktsineerimise tagajärjel ning on seotud kaitsega leetritesse haigestumise vastu.

Analüüsi tulemuse saad kuni 4 tööpäeva jooksul.

Millele võivad viidata analüüsi tulemuse kõrvalekalded normist?

Kui IgG antikehade sisaldus on üle teatud taseme, on inimesel leetriviiruse vastane immuunsus (kaitse) olemas, kui antikehi pole piisavalt, siis on immuunsuse tekkeks vajalik (re)vaktsineerimine.

Seoses jätkuva leetritesse haigestumise tõusuga Euroopas võivad haigusele potentsiaalselt vastuvõtlikud olla kõik inimesed, kes ei ole leetreid põdenud või pole soovitustele vastavalt leetrite vastu vaktsineeritud. Haiguse kahtlusel tuleks koheselt perearsti poole pöörduda.
Leetrid on viirushaigus, mis levib õhu kaudu piisknakkusena haige köhimisel või aevastamisel. Leetrid on ülimalt nakkav haigus: umbes 90% haigega kontaktis olnud vastuvõtlikest isikutest (vaktsineerimata või ebapiisava immuunsusega) haigestub. Peiteaeg kestab keskmiselt 10 päeva, teatud juhtudel kuni 21 päeva. Sümptomiteks on lööve, palavik, kurgu ja silmade põletik. Haiguse tüsistusteks võivad olla raskekujuline kopsupõletik, keskkõrvapõletik või peaajupõletik. Leetritele spetsiifilist ravi ei ole, kuid haigus on vaktsineerimise teel välditav. Vaktsineerimise tulemusena tekivad organismis antikehad, mis kaitsevad inimest haigustekitajaga kokkupuutumisel haigestumise eest. Samuti tekivad needsamad kaitsvad antikehad leetrite läbipõdemisel ning see annab eluaegse immuunsuse.

Kokku:

10.50 €

* Teisele isikule ei saa tellida
LISA KORVI