Last sooviva naise pakett 67 €

  • Millised on minu tervisliku seisundi olulised verenäitajad?
  • Kas mul on mõni üldine terviserisk, mis võib põhjustada viljatust, raseduse katkemist või riski lootele?
  • Milline on minu kolesterooli ja veresuhkru tasemest tulenev risk südame-veresoonkonna kahjustuse ja suhkruhaiguse tekkeks?
  • Milline on minu vere D-vitamiini ja folaadi tase ning rauavaru organismis?
  • Ega mul pole kehvveresust?
  • Ega mul pole mõnda kilpnäärme ja neerudega seotud varjatud terviseprobleemi?

Planeerides rasedust on oluline eelnevalt kontrollida oma üldist tervislikku seisundit, ennetamaks raseduse ajal tekkida võivaid terviseprobleeme. Last sooviva naise põhipaketis sisalduvad analüüsid annavad võimaluse hinnata organismi immuunsüsteemi seisundit, põletike esinemist või puudumist, aneemia tekke riski, saada ülevaadet kilpnäärme, maksa ja neerude talitusest, vitamiin D, folaadi ja veresuhkru tasemest. Raseduse ajal võivad ägeneda ilma sümptomiteta kulgevad kroonilised põletikud ja infektsioonhaigused, mis võivad ohustada ema ja loote tervist. Paketis sisalduvad analüüsid aitavad leida ka mitterasestumise võimalikke põhjuseid, nt kilpnäärme analüüs TSH. Seetõttu on oluline kontrollida oma tervisenäitajaid enne rasestumist.

Last sooviva naise põhipakett koosneb 10st vere- ja uriinianalüüsist. Täpsemalt saab lugeda vereprooviks ettevalmistumisest siit ja uriini proovi võtmisest siit. Uriini prooviks vajalikud tarvikud saad soetada lähimast apteegist (steriilne uriinitops) või tulles SYNLABi verevõtupunkti (testi tellijale on proovivõtutarvikud juba paketi hinna sees).

Lisaks last sooviva naise paketile soovitavad arstid raseduse planeerimisel kontrollida veel teisigi tervisenäitajaid, mis on koondatud Last sooviva naise nakkushaiguste ja Last sooviva naise suguhaiguste pakettidesse.

Rasedusele eelnevalt või raseduse ajal võivad mitmed mehe infektsioonhaigused (eelkõige sugulisel teel üle kanduvad), nakatada naist ning olla seega ohuks loote ja/või vastsündinu tervisele. Infektsioonhaigused võivad olla ka põhjuseks, miks ei toimu rasestumist. Seetõttu on oluline lisaks last planeerivale naisele uurida ka tema partneri tervist arstide poolt meestele kokku pandud Last sooviva mehe paketiga.

Pakett koosneb 10 analüüsist, mille tulemused aitavad saada organismi hetkeseisu kirjeldavat informatsiooni eelloetletud küsimustele vastuste leidmiseks. Analüüside tulemuste tõlgendamine võib vajada laboriarsti või mõne muu tervishoiutöötaja selgitusi, küsimuste korral soovitame tellida lisaks laboriarsti konsultatsiooni.

Paketi tulemused saad kuni 3 tööpäeva jooksul.
Hemogramm koos 5-osalise leukogrammi ehk valgeverepildiga
CRP (kõrgtundlik)
Glükoos paastuplasmas
Kreatiniin + eGFR
Folaat
Ferritiin
Kilpnääret stimuleeriv hormoon (TSH)
Vaba türoksiin (fT4)
Vitamiin D (25-OH)
Uriini ribaanalüüs
Kokku:

67 €

LISA KORVI