Last sooviva mehe pakett 127 €

  • Kas mul on sugu- või nakkushaigusi, mis võivad ohustada mind, minu partnerit, takistada temal rasestumist või kahjustada tema kantavat loodet?
  • Kas mul esineb mõni enamlevinud suguhaigus: klamüdioos, gonorröa ehk tripper, mükoplasmoos või trihhomonoos?
  • Kas mul esineb mõni enamlevinud nakkushaigus: B- ja C-hepatiit, süüfilis, HIV?

Mitmed mehe infektsioonhaigused (eelkõige sugulisel teel üle kanduvad) võivad raseduse eelselt või raseduse ajal nakatada naist ning olla ohuks loote ja vastsündinu tervisele. Seetõttu on oluline lisaks last planeerivale naisele kontrollida ka last sooviva mehe tervist.

Sugulisel teel levivaid haigusi on sadu. Last sooviva mehe paketti kuuluvate infektsioonide analüüsid on arstide poolt valitud põhjusel, et need on enamlevinud ning nakkushaiguse ülekandumine naisele omab mõju viljatusele, raseduse katkemise ja/või vastsündinu tervisele. Sugulisel teel levivad infektsioonid võivad põhjustada uretriiti ja teisi suguteede põletikke, kuid kulgevad sageli sümptomite vabalt. Ravimata suguhaigused võivad põhjustada viljatust nii meestel kui naistel. Last sooviva mehe pakett sisaldab 8 analüüsi olulisemate nakkushaiguste suhtes. Osa analüüse teostatakse verest ja osa uriinist. Paketi teinud mees saab teada, kas tal esineb:

  • verepõhiselt: B- või C-hepatiiti, HIVi, süüfilist;
  • uriinist: klamüdioosi, gonorröad, trihhomonoosi, mükoplasmoosi.

 Oluline! Kui naine või mees on käinud viimase 6 kuu jooksul välisreisidel, soovitame vajadusel konsultatsioone/uuringuid Zika viiruse suhtes.

Kuidas valmistuda veenivere andmiseks, saab lugeda veenivere proovivõtuks valmistumise juhendist siit ja hommikuse esmasjoa uriini proovivõtujuhendist siit. Uriini prooviks vajalikud tarvikud (steriilne uriinitops) saad soetada lähimast apteegist või tulles SYNLABi verevõtupunkti (testi tellijale on proovivõtutarvikud juba paketi hinna sees).

Last sooviva mehe pakett koosneb 8 analüüsist, mille tulemused aitavad saada organismi hetkeseisu kirjeldavat informatsiooni eelloetletud küsimustele vastuste leidmiseks. Analüüside tulemuste tõlgendamine võib vajada laboriarsti või mõne muu tervishoiutöötaja selgitusi, küsimuste korral soovitame tellida lisaks laboriarsti konsultatsiooni.

Suguhaiguste peiteperioodist saate lähemalt lugeda SIIT.

Paketi tulemused saad kuni 5 tööpäeva jooksul.
B-hepatiidi viiruse pinnaantigeen
C-hepatiidi viiruse vastane antikeha
HIV sõeluuring (antikeha + antigeen)
Treponema pallidium vastane antikeha
Chlamydia trachomatis DNA
Neisseria gonorrhoeae DNA
Mycoplasma genitalium DNA
Trichomonas vaginalis DNA
Kokku:

127 €

LISA KORVI