Kõrvetiste pakett 124 €

  • Kas minu kõrvetised ja maovaevused viitavad mõnele tõsisemale terviseprobleemile?
  • Kas minu mao limaskest on terve?
  • Kas ma olen nakatunud Helicobacter pylori’ga?
  • Kas mul esineb mao üle- või alahappesust?
Pakett koosneb 4 analüüsist, mille tulemused aitavad saada organismi hetkeseisu kirjeldavat informatsiooni eelloetletud küsimustele vastuste leidmiseks. Analüüside tulemuste tõlgendamine võib vajada laboriarsti või mõne muu tervishoiutöötaja selgitusi, küsimuste korral soovitame tellida lisaks laboriarsti konsultatsiooni


Kõrvetiste pakett (nn Gastropaneel) sisaldab valiku laboratoorseid analüüse maovaevustega patsientide uurimiseks.

Tulemused aitavad hinnata kõrvetistega ja teiste kaebustega patsientide mao limaskesta seisundit – kas mao limaskest on terve või kahjustunud Helicobacter pylori infektsiooni ja atroofilise gastriidi tõttu. Kui vereanalüüside tulemused on normväärtuste piires, on suur tõenäosus, et mao limaskest on terve ning risk maovähi ja teiste mao limaskesta haiguste tekkeks hetkel madal.

Analüüside tulemused, mis ei ole korras, võimaldavad eristada, millises mao anatoomilises piirkonnas limaskesta kahjustus esineb või on tegemist kogu mao limaskesta haarava gastriidiga. Vastuste alusel on võimalik kindlaks teha ka mao üle- või alahappesuse esinemine, samuti hinnata vitamiinide ja mineraalainete imendumishäirete olemasolu või tekke riski (nt. vitamiin B12, kaltsium, raud, magneesium, tsink jt). Paketi tulemuste põhjal saab avastada ka kõrge vähiriskiga mao limaskesta seisundeid ja need patsiendid peavad pöörduma edasisteks uuringuteks gastroenteroloogi või perearsti poole.

Enne vereanalüüside andmist ei tohi vähemalt 10 tundi süüa.

NB! Enne vere andmist pead vastama neljale lisaküsimusele.

Küsimused leiad allpool, palun vasta neile.

Paketi tulemused saad koos laboriarsti kirjalike kommentaaridega kuni 7 tööpäeva jooksul.

Helicobacter pylori IgG
Pepsinogeen I
Pepsinogeen II
Pepsinogeen I ja II suhe
Gastriin-17
Kokku:

124 €

LISA KORVI