Koroonaviiruse määramine 58 €

Koroonaviiruse SARS-CoV-2 olemasolu saab määrata juba viiruse varajases staadiumis ninaneelust võetud proovimaterjalist. Diagnostika põhineb viiruse RNA määramisel PCR meetodil.

Koroonaviirus SARS-CoV-2 põhjustab kopsuhaigust nimega COVID-19. Koroonaviiruse poolt tekitatud peamised sümptomid on palavik, köha ja hingamisraskused, mis avalduvad enamasti 14 päeva jooksul. Kõikidel nakatanutel ei pruugi neid tekkida. Inimesed, kes põevad viirust asümptomaatiliselt, on suureks riskiks, kuna võivad haigust levitada enda teadmata. Viirusesse nakatumine on eriti ohtlik vanemaealistel ning krooniliste haiguste põdejatel, kuna nende immuunsüsteem on nõrgem ega pruugi haigusega hakkama saada nii hästi kui keskmine terve inimene. Teadaolevalt levib viirus neljal viisil: piisknakkusena, pindadelt, fekaal-oraalselt ja/või aerosoolina.

Nii Eestis kui kogu maailmas on koroonaviiruse diagnoosimiseks ja nakkuse avastamiseks kasutusel viiruse RNA määramine. See test võimaldab avastada viiruse olemasolu juba varajases staadiumis, ja seega vajadusel karantiini koheselt rakendada. Teine eelis on usaldusväärne tulemus. Viiruse RNA-d on võimalik määrata nn klassikalisel real-time PCR (Polymerase chain reaction) meetodil, mis on kasutusel nii Terviseameti, SYNLABi kui ka mitme haigla laborites. Viiruse RNA määramine on ainuke metoodika, mida haiguse diagnoosimiseks ja nakkuse avastamiseks aktsepteerib hetkel nii Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) kui ka Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskus (ECDC).

Proovimaterjaliks on ninaneelukaabe, proovi andmine on mõningal määral ebameeldiv protseduur.

Koroonaviiruse määramiseks ninaneelust proovi andmine

Vajalik on eelnev registreerimine. Seda saab teha:

  • helistades SYNLABi klienditoe telefonil 17123 (välismaalt helistades +372 640 8231) (E-R 8-18) või
  • kirjutades klienditugi@synlab.ee või
  • täites ära broneerimissoovi ankeedi, mille leiate SIIT.

Ajad proovi andmiseks broneeritakse Tallinnas vahemikku E-R 7.30-15, L-P 10-14, Tartus E-R 13-16, L 9.30-12.30, Pärnus E-R 14-16, Jõhvis E-R 9-12 ja Narvas E-R 8-12.

Proovi saab anda SYNLABi laboriruumides:

  • Tallinnas Töökoja 1 (SYNLAB testimispunkt)
  • Tartus Teguri 37B (SYNLABi labor)
  • Pärnus Suur-Sepa 14, 1. korrus (SYNLABi kabinet)
  • Jõhvis Jaama 34 (SYNLABi labor)
  • Narvas Kangelaste prospekt 2 (SYNLABi testimispunkt)

Isetasumisel siin portaalis või kohapeal kaardiga ei ole saatekiri vajalik.

Tulles palume tungivalt kanda maski ning tulla kohale täpselt kokkulepitud ajal. Varem jõudes palume kontaktide minimeerimiseks oodata autos/õues.

Tulemuse saab proovi andja siia patsiendiportaali minu.synlab.ee ning need liiguvad ka digilugu.ee keskkonda. Mõlemasse keskkonda on vajalik ID-kaardiga sisse logimine. Vajadusel võib tulla prooviandmise kohta ja tulemus prinditakse ka välja.

Positiivse tulemuse ja/või sümptomite esinemise korral soovitame kontakteeruda oma perearstiga.

Analüüsi tulemuse saad 24 h jooksul.

Sertifikaadi saate  pärast tulemuste kätte saamist  TASUTA siit samast patsiend portaalist (Vastuste all) või TESTI äpist (mobiilirakenduse saate alla laadida testi.me veebilehelt ). Lisaks pakume võimalust saada sertifikaat meie proovivõtupunktis paberkandjal (tasu 7€).

Referentsväärtus: Negatiivne

 

Vaata ka koroonaviiruse antikehade määramist, mis näitab, kas oled viiruse läbi põdenud: https://minu.synlab.ee/toode/koroonaviiruse-antikehade-pakett 

Kokku:

58 €

* Teisele isikule ei saa tellida
LISA KORVI