Koroonaviiruse määramine 78 €

Koroonaviiruse SARS-CoV-2 olemasolu saab määrata juba viiruse varajases staadiumis ninaneelust võetud proovimaterjalist. Diagnostika põhineb viiruse RNA määramisel PCR meetodil.

Koroonaviirus SARS-CoV-2 põhjustab kopsuhaigust nimega COVID-19. Koroonaviiruse poolt tekitatud peamised sümptomid on palavik, köha ja hingamisraskused, mis avalduvad enamasti 14 päeva jooksul. Kõikidel nakatanutel ei pruugi neid tekkida. Inimesed, kes põevad viirust asümptomaatiliselt, on suureks riskiks, kuna võivad haigust levitada enda teadmata. Viirusesse nakatumine on eriti ohtlik vanemaealistel ning krooniliste haiguste põdejatel, kuna nende immuunsüsteem on nõrgem ega pruugi haigusega hakkama saada nii hästi kui keskmine terve inimene. Teadaolevalt levib viirus neljal viisil: piisknakkusena, pindadelt, fekaal-oraalselt ja/või aerosoolina.

Nii Eestis kui kogu maailmas on koroonaviiruse diagnoosimiseks ja nakkuse avastamiseks kasutusel viiruse RNA määramine. See test võimaldab avastada viiruse olemasolu juba varajases staadiumis, ja seega vajadusel karantiini koheselt rakendada. Teine eelis on usaldusväärne tulemus. Viiruse RNA-d on võimalik määrata nn klassikalisel real-time PCR (Polymerase chain reaction) meetodil, mis on kasutusel nii Terviseameti, SYNLABi kui ka mitme haigla laborites. Viiruse RNA määramine on ainuke metoodika, mida haiguse diagnoosimiseks ja nakkuse avastamiseks aktsepteerib hetkel nii Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) kui ka Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskus (ECDC).

Proovimaterjaliks on ninaneelukaabe, proovi andmine on mõningal määral ebameeldiv protseduur.

NB!

Proovi saab anda SYNLABi Veerenni 53a esimesel korrusel Tallinnas, selleks spetsiaalselt eraldi sissepääsuga loodud kabiinides (peauksest paremal) ja Teguri 37b esimesel korrusel Tartus.

Proovi andmiseks on vajalik eelnev registreerimine. Seda saab teha SYNLABi klienditoe abil telefonil 17123 või klienditugi@synlab.ee (E-R 8-18).

Ajad proovi andmiseks broneeritakse Tallinnas ajavahemikku E-R 7.30-15.00 ja Tartus E-R 13.00-16.00.

Isetasumisel siin portaalis või kohapeal kaardiga ei ole saatekiri vajalik. Saatekirjaga ja levimuse uuringu patsiendil Veerennis ja Teguris proove ei võeta.

Palume tulla kohale täpselt, varem jõudes palume kontaktide minimeerimiseks autos/õues oodata.

Vastuse saab proovi andja siia patsiendiportaali minu.synlab.ee ning need liiguvad ka digilugu.ee keskkonda. Mõlemasse keskkonda on vajalik ID-kaardiga sisse logimine. Vajadusel võib tulla prooviandmise kohta ja vastus prinditakse ka välja.

Positiivse tulemuse ja/või sümptomite esinemise korral soovitame kontakteeruda oma perearstiga.

Analüüsi tulemuse saad kuni 1 tööpäeva jooksul.

Referentsväärtus: Negatiivne

 

Vaata ka koroonaviiruse antikehade määramist, mis näitab, kas oled viiruse läbi põdenud: https://minu.synlab.ee/toode/koroonaviiruse-antikehade-maaramine

Kokku:

78 €

* Teisele isikule ei saa tellida
LISA KORVI