Koroonaviiruse kvantitatiivne IgG antikehade analüüs 15.20 €

Hinnale lisandub ühekordne verevõtutasu 6 €

Koroonaviiruse antikehadest ja diagnostikast

Koroonaviiruse SARS-CoV-2 läbipõdemisel tekivad inimese verre 2.-3. haigusnädalal viirusevastased IgG tüüpi antikehad, mis näitavad organismi vastureaktsiooni viirusele. Sarnaselt tekivad antikehad ka vaktsineerimise järgselt. Uuringute andmetel jäävad tekkinud antikehad püsima vähemalt pooleks aastaks.

Koroonaviiruse IgG antikehade kvantitatiivne (QN) uuring ei näita ainult antikehade olemasolu, vaid ka nende numbrilist taset, mille abil on võimalik tuvastada organismis tekkinud koroonaviiruse vastaste antikehade tase proovi andmise hetkel.

Positiivne antikehade testi tulemus viitab koroonaviiruse SARS-CoV-2 poolt põhjustatud infektsiooni läbipõdemisele, hilises staadiumis COVID-19 haigusele või vaktsineerimisest tekkinud antikehade olemasolule.

Millal testida?

IgG antikehade kvantitatiivset analüüsi on soovituslik teha mitte varem kui kolm nädalat peale sümptomite avaldumist, positiivset PCR testi või vaktsineerimist.

IgG antikehade analüüs ei ole sobilik koroonaviiruse olemasolu esmaseks diagnoosimiseks, värske haiguse kahtluse korral on näidustatud PCR test ninaneelust või kurguloputusvedelikust.

Kus anda proov?

Antikehi määratakse veeniverest, mille andmiseks ei pea olema söömata-joomata. Proove võetakse elavas järjekorras meie kõikides verevõtupunktides, mis on leitavad SIIN. Soovitame tulla pärastlõunasel ajal, kuna siis on järjekorrad väiksemad. Proovi andma tulles on kohustuslik kanda näomaski.

Kuidas saad tulemuse?

Testi tulemuse saad 24 tunni jooksul:

 • patsiendiportaalist MINU.SYNLAB.EE  – alaealiste laste tulemusi näeb analüüsi tellinud vanem
 • TESTI mobiilirakendusest (lae alla TESTI.ME veebilehelt) – siit näeb ka oma alaealiste laste/hooldatavate tulemusi
 • DIGILUGU.EE keskkonnast

Sisse logimiseks on vajalik ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID olemasolu.
Vajadusel saad paberkandjal vastuse SYNLABi verevõtupunktist.

Sertifikaat

Kolmekeelse QR-koodiga sertifikaadi saad pärast tulemuse saabumist TASUTA alla laadida:

 • patsiendiportaalist MINU.SYNLAB.EE („Vastused/Sertifikaadid“ all) – alaealiste laste sertifikaate näeb analüüsi tellinud vanem
 • TESTI mobiilirakendusest (lae alla TESTI.ME veebilehelt) – siit saab ka oma alaealiste laste/hooldatavate sertifikaadid
 • DIGILUGU.EE keskkonnast  – siit saab Euroopa Liidus kehtiva tõendi

OLULINE! Antikehade olemasolu alusel ei saa genereerida EL COVID läbipõdemise tõendit. Eestis saab antikehade olemasolu läbipõdemise kinnitamiseks kasutada vaid vaktsineerimisotsuste tegemisel (kas vaktsineerida ühe või kahe doosiga), muudel juhtudel antikehade tõendit hetkel läbipõdemise kinnitamiseks ei arvestata.

Koroonaviiruse testi sertifikaadi saamiseks on vaja reisidokumendi (pass, ID-kaart) numbrit, mille saad sisestada koroonaviiruse analüüsi tellimise käigus või vajadusel hiljem muuta MINU.SYNLAB.EE pealehelt „Minu konto“ alt.

Kui lapse tulemust ei saa genereerida TESTI või minu.synlab.ee kaudu, võtke aegsasti lapse sertifikaadi tellimiseks ühendust klienditugi@synlab.ee või teilt proovi võtnud asutusega, edastades lapse nime, sünniaja, elukohariigi ja reisidokumendi numbri.

Kui soovite, et edastame negatiivse tulemuse korral sertifikaadi Teile paberkandjal või e-postiga rakendub lisatasu 3 €.

Paberkandjal sertifikaate väljastame:

 • Tallinnas Veerenni 53a, 6. korrus (E-R 7.30-15.30)
 • Töökoja 1 (L-P 9.00 – 16.00, lõuna 12-12.30)
 • Tammsaare tee 104a, Mustamäe Keskuse taguses parklas, mobiilne testimispunkt (E-R 8-16.30, lõuna 12-12.30, L 9-16.30)
 • Mere pst 10 (Europark EP29, mobiilne testimispunkt) E-R 12:30–20:00 (lõuna 15:30–16:00), P 09:00–16:30 (lõuna 13:00–13:30)
 • Linnamäe tee 3 (Lasnamäe Tervisemaja), 2. korrus (E-R 8:00-16:00 (lõuna 12:00-12:30))
 • Tartus, Pärnus, Narvas ja Jõhvis proovivõtupunktis vastavalt lahtiolekuaegadel
Tulemuste tõlgendamine

 Referentsväärtus:

< 50.0 AU/ml – negatiivne
≥ 50.0 AU/ml – positiivne (ülemine määramispiir on 40 000 AU/ml)

Hilisem negatiivne antikehade tulemus ei välista esmast positiivset ninaneelu (alaealistel ka kurguloputusvedelikust) proovi (PCR) tulemust, kuna asümptomaatilistel/kergete sümptomitega põdenud isikutel ei pruugi antikehi tekkida.

SARS koroonaviirus 2 IgG QN tase on alla referentsväärtuse

Tähendab, et koroonaviiruse SARS-CoV-2 vastaseid IgG antikehasid ei ole organismis piisavas hulgas, et kinnitada COVID-19 läbipõdemist või vaktsineerimise tõhusust. Ei saa välistada infektsiooni varajast staadiumit (1.-2. nädal), mil antikehi pole veel tekkinud. Samuti ei teki osadel inimestel määratavas koguses antikehi, nt asümptomaatilised, kergete sümptomitega või immuunpuudulikkusega patsiendid. Pärast haiguse põdemist võib aja jooksul antikehade tase väheneda, mis võib samuti mõjutada testi tulemust. Vaktsineerimise järgselt võib kuluda nädalaid enne kui antikehad verre tekivad.

SARS koroonaviirus 2 IgG QN tulemus on üle referentsväärtuse

Positiivne tulemus tähendab, et organismis esineb koroonaviiruse SARS-CoV-2 vastaseid IgG tüüpi antikehi ning et oled COVID-19 haiguse läbipõdenud või on tekkinud antikehad vaktsineerimise järel. Tulemus viitab immuunsuse olemasolule. Kõrgemaid antikehade väärtusi seostatakse küll tugevama immuunvastusega, kuid praeguste teadmiste põhjal ei saa antikehade hulga alusel ennustada immuunsuse püsimise kestust ega uuesti nakatumise riski.

SYNLABis kasutatava Abbott’i SARS-CoV-2 IgG QN testi tulemus esitatkse ühikutes AU/mL (arbitrary units/mL). Erinevate tootjate antikeha testide numbrilised tulemused pole otseselt võrreldavad. Meie testi tulemuse teisendamiseks WHO poolt väljapakutud ühikutesse BAU/mL (binding antibody unit per mL) tuleks kasutada võrrandit: BAU/mL = 0.142 × AU/mL.

Taustaks viiruse kohta

Koroonaviirus SARS-CoV-2 põhjustab alumiste hingamisteede viirushaigust nimega COVID-19, mille sümptomiteks on palavik, köha, hingamisraskused jm. Teadaolevalt levib viirus peamiselt piisknakkusena, kuid on võimalik ka ülekanne viirusega saastunud pindadelt. Haigusnähud avalduvad enamasti 14 päeva jooksul, kuid kõikidel nakatunutel ei pruugi sümptomeid tekkida. Inimesed, kes põevad haigust läbi sümptomiteta ehk asümptomaatiliselt, on suureks riskiks viiruse levitamisel.

Viirusesse nakatumine on eriti ohtlik vanemaealistel ning krooniliste haiguste põdejatel, kuna nende immuunsüsteem on nõrgem, ega pruugi haigusega piisavalt hästi hakkama saada.

Loe rohkem: https://koroonatestimine.ee/patsiendile/

Kokku:

15.20 €

* Teisele isikule ei saa tellida
LISA KORVI