Koroonaviiruse kvantitatiivne IgG antikehade analüüs 14.40 €

Hinnale lisandub ühekordne verevõtutasu 5 €

Koroonaviiruse antikehadest ja diagnostikast

Koroonaviiruse SARS-CoV-2 läbipõdemisel tekivad inimese verre 2.-3. haigusnädalal viirusevastased IgG tüüpi antikehad, mis näitavad organismi vastureaktsiooni viirusele. Sarnaselt tekivad antikehad ka vaktsineerimise järgselt. Uuringute andmetel jäävad tekkinud antikehad püsima vähemalt pooleks aastaks.

Koroonaviiruse IgG antikehade kvantitatiivne (QN) uuring ei näita ainult antikehade olemasolu, vaid ka nende numbrilist taset, mille abil on võimalik tuvastada organismis tekkinud koroonaviiruse vastaste antikehade tase proovi andmise hetkel.

Positiivne antikehade testi tulemus viitab koroonaviiruse SARS-CoV-2 poolt põhjustatud infektsiooni läbipõdemisele, hilises staadiumis COVID-19 haigusele või vaktsineerimisest tekkinud antikehade olemasolule.

Millal testida?

IgG antikehade kvantitatiivset analüüsi on soovituslik teha mitte varem kui kolm nädalat peale sümptomite avaldumist, positiivset PCR testi või vaktsineerimist.

IgG antikehade analüüs ei ole sobilik koroonaviiruse olemasolu esmaseks diagnoosimiseks, värske haiguse kahtluse korral on näidustatud PCR test ninaneelumaterjalist (alaealistel ka kurguloputusvedelikust).

Kus anda proov?

Antikehi määratakse veeniverest, mille andmiseks ei pea olema söömata-joomata. Proove võetakse elavas järjekorras meie kõikides verevõtupunktides, mis on leitavad SIIN. Proovi andma tulles on kohustuslik kanda näomaski.

Kuidas saad tulemuse?

Testi tulemuse saad 24 tunni jooksul.

Tulemuse leiad patsiendiportaalist MINU.SYNLAB.EE ning digilugu.ee keskkonnast. Sisse logimiseks on vajalik ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID olemasolu. Vajadusel saad paberkandjal vastuse SYNLABi verevõtupunktist.

Sertifikaat
 • Kolmekeelse QR-koodiga sertifikaadi saad pärast tulemuse saabumist TASUTA alla laadida patsiendiportaalist MINU.SYNLAB.EE („Vastused/Sertifikaadid“ all) või TESTI äpist (mobiilirakenduse saad alla laadida TESTI.ME veebilehelt).
 • Koroonaviiruse testi sertifikaadi saamiseks on vaja reisidokumendi (pass, ID-kaart) numbrit, mille saad sisestada koroonaviiruse analüüsi tellimise käigus või vajadusel hiljem muuta MINU.SYNLAB.EE pealehelt „Minu konto“ alt.
 • Lapsevanem oma TESTI konto kaudu lapse tulemust ei näe. Kui lapsevanem on tellinud testi tasulisena SYNLABi testimispunktis, kuvatakse lapse tulemus ja sertifikaat testi tellinud vanema ajajoonel portaalis MINU.SYNLAB.EE. Lapse tulemust näevad mõlemad lapsevanemad oma digilugu.ee keskkonnas. Seal ei saa sertifikaati genereerida.
  Kui lapse tulemust ei saa genereerida TESTI või minu.synlab.ee kaudu, võtke aegsasti lapse sertifikaadi tellimiseks ühendust klienditugi@synlab.ee või teilt proovi võtnud asutusega, edastades lapse nime, sünniaja, elukohariigi ja reisidokumendi numbri.
 • Kui soovite, et edastame negatiivse tulemuse korral sertifikaadi Teile paberkandjal või e-postiga rakendub lisatasu 2 €.
 • Paberkandjal sertifikaate väljastame:
  • Tallinnas Veerenni 53a, 6. korrus (E-R 7.30-16.00)
  • Töökoja 1 (L-P 9.00 – 16.00)
  • Tammsaare tee 104a, Mustamäe Keskuse taguses parklas (E-R 8-16.30, lõuna 12-12.30, L-P 9-17.30)
  • Mere pst 10 (Europark EP29) E-R 11:30–20:00 (lõuna 15:30–16:00), L-P 09:00–17:30 (lõuna 13:00–13:30)
  • Valukoja 7/2, II korrus (E-R 8:00-16:00 (lõunapaus 12:00-12:30))
  • Linnamäe tee 3 (Lasnamäe Tervisemaja), 2. korrus (E-R 8:00-16:00 (lõunapaus 12:00-12:30))
  • Tartus, Pärnus, Narvas ja Jõhvis proovivõtupunktis vastavalt lahtiolekuaegadele
Tulemuste tõlgendamine

 Referentsväärtus:

< 50.0 AU/ml – negatiivne;
≥ 50.0 AU/ml – positiivne

Hilisem negatiivne antikehade tulemus ei välista esmast positiivset ninaneelu (alaealistel ka kurguloputusvedelikust) proovi (PCR) tulemust, kuna asümptomaatilistel/kergete sümptomitega põdenud isikutel ei pruugi antikehi tekkida.

SARS koroonaviirus 2 IgG QN tase on alla referentsväärtuse

Tähendab, et koroonaviiruse SARS-CoV-2 vastaseid IgG antikehasid ei ole organismis piisavas hulgas, et kinnitada COVID-19 läbipõdemist või vaktsineerimise tõhusust. Ei saa välistada infektsiooni varajast staadiumit (1.-2. nädal), mil antikehi pole veel tekkinud. Samuti ei teki osadel inimestel määratavas koguses antikehi, nt asümptomaatilised, kergete sümptomitega või immuunpuudulikkusega patsiendid. Pärast haiguse põdemist võib aja jooksul antikehade tase väheneda, mis võib samuti mõjutada testi tulemust. Vaktsineerimise järgselt võib kuluda nädalaid enne kui antikehad verre tekivad.

SARS koroonaviirus 2 IgG QN tulemus on üle referentsväärtuse

Positiivne tulemus tähendab, et organismis esineb koroonaviiruse SARS-CoV-2 vastaseid IgG tüüpi antikehi ning et oled COVID-19 haiguse läbipõdenud või on tekkinud antikehad vaktsineerimise järel. Tulemus viitab immuunsuse olemasolule. Kõrgemaid antikehade väärtusi seostatakse küll tugevama immuunvastusega, kuid praeguste teadmiste põhjal ei saa antikehade hulga alusel ennustada immuunsuse püsimise kestust ega uuesti nakatumise riski.

Taustaks viiruse kohta

Koroonaviirus SARS-CoV-2 põhjustab alumiste hingamisteede viirushaigust nimega COVID-19, mille sümptomiteks on palavik, köha, hingamisraskused jm. Teadaolevalt levib viirus peamiselt piisknakkusena, kuid on võimalik ka ülekanne viirusega saastunud pindadelt. Haigusnähud avalduvad enamasti 14 päeva jooksul, kuid kõikidel nakatunutel ei pruugi sümptomeid tekkida. Inimesed, kes põevad haigust läbi sümptomiteta ehk asümptomaatiliselt, on suureks riskiks viiruse levitamisel.

Viirusesse nakatumine on eriti ohtlik vanemaealistel ning krooniliste haiguste põdejatel, kuna nende immuunsüsteem on nõrgem, ega pruugi haigusega piisavalt hästi hakkama saada.

Loe rohkem: https://koroonatestimine.ee/patsiendile/

Kokku:

14.40 €

* Teisele isikule ei saa tellida
LISA KORVI