Koroonaviiruse antikehade pakett 31 €

Pakett koosneb 2 analüüsist: koroonaviiruse IgG ja IgM tüüpi antikehad. Proovimaterjaliks on veeniveri.

Antikehade pakett ei ole sobilik koroonaviiruse esmaseks diagnoosimiseks vaid läbipõetud COVID-19 kinnitamiseks. Värske haiguse kahtluse korral on näidustatud ninaneelumaterjalist PCR test.

Koroonaviiruse SARS-CoV-2 läbipõdemisel tekivad inimese verre viirusevastased antikehad, mis näitavad organismi vastureaktsiooni viirusele. Paketis sisalduvate analüüside abil on võimalik tuvastada, kas organismis on tekkinud erinevaid koroonaviiruse vastaseid antikehi ehk kas oled haigust põdenud.

IgG antikehad tekivad nakatunutel 2.-3. nädalal peale sümptomite avaldumist. Positiivne tulemus viitab läbipõetud või hilises staadiumis COVID-19 haigusele.

IgM antikehad tekivad tavaliselt enne IgG antikehasid ja püsivad lühemat aega. IgM positiivne tulemus viitab eelkõige hiljutisele kokkupuutele viirusega.

Koos IgM ja IgG antikehade määramine võimaldab täpsemalt hinnata immuunstaatust võrreldes üksiku antikeha määramisega.

Antikehade analüüsiks kasutatav proovimaterjal on veeniveri, mille andmiseks ei pea olema söömata-joomata. Testima tulles on kohustuslik kanda näomaski.

Tulemuse saab proovi andja siia patsiendiportaali minu.synlab.ee ning need liiguvad ka digilugu.ee keskkonda. Mõlemasse keskkonda on vajalik ID-kaardiga, Mobiil-ID või Smart-IDga sisse logimine. Vajadusel võib tulla SYNLABi verevõtupunkti ja tulemus prinditakse ka välja.

Referentsväärtus: Negatiivne

Analüüsi tulemuse saad kuni 1 tööpäeva jooksul.

Sertifikaadi saate  pärast tulemuste kätte saamist  TASUTA siit samast patsiend portaalist (Vastuste all) või TESTI äpist (mobiilirakenduse saate alla laadida testi.me veebilehelt ). Lisaks pakume võimalust saada sertifikaat meie proovivõtupunktis paberkandjal (tasu 7€).

Paketi tulemused võivad olla nelja tüüpi. Toetudes koroonaviiruse SARS-CoV-2 antikehade olemasolevatele teadusuuringutele on tulemused tõlgendatavad alljärgnevalt:

  1. Nii IgG kui IgM on negatiivsed

Tähendab, et koroonaviiruse SARS-CoV-2 vastased antikehad puuduvad. Seetõttu  analüüside põhjal ei saa kinnitada COVID-19 läbipõdemist. Ei saa välistada ka infektsiooni varajast staadiumit (1.-2. nädal), mil antikehad pole veel tekkinud. Samuti ei teki osadel inimestel antikehi (eelkõige asümptomaatilised ja kergete sümptomitega ning immuunpuudulikkusega patsiendid). Pärast haiguse põdemist võib aja jooksul antikehade tase langeda, mis võib mõjutada testitulemust.

  1. Nii IgG ja IgM on positiivne tulemus

Esinevad mõlemad koroonaviiruse SARS-CoV-2 vastased antikehad, mis viitab hiljutisele COVID-19 haigusele või hiljutisele kokkupuutele koroonaviirusega või COVID-19 haiguse põdemisele analüüsi andmise hetkel.

  1. Positiivne IgM ja negatiivne IgG

Testitud antikehadest on positiivne ainult IgM tüüpi antikeha, mis võib viidata hiljutisele COVID-19 haigusele või kokkupuutele koroonaviirusega, kuid ei kinnita haigestumist. Sellise tulemuse puhul palume võtta ühendust oma perearstiga, kes otsustab edasise käsitluse. Vajadusel soovitame täiendava uuringuga ninaneelumaterjalist PCR testi.

  1. Negatiivne IgM ja positiivne IgG

Testitud antikehadest on positiivne ainult IgG antikeha, mis viitab läbipõetud või hilises staadiumis (alates 2. haigusnädalast) COVID-19 haigusele.

 

Taustaks viiruse kohta

Koroonaviirus SARS-CoV-2 põhjustab alumiste hingamisteede viirushaigust nimega COVID-19, mille sümptomiteks on palavik, köha, hingamisraskused jm. Teadaolevalt levib viirus piisknakkusena ja pindadel. Sümptomid avalduvad enamasti 14 päeva jooksul, kuid kõikidel nakatanutel ei pruugi sümptomeid tekkida. Inimesed, kes põevad haigust läbi sümptomiteta (asümptomaatiliselt), on suureks riskiks viiruse levitamises. Viirusesse nakatumine on eriti ohtlik vanemaealistel ning krooniliste haiguste põdejatel, kuna nende immuunsüsteem on nõrgem, ega pruugi haigusega nii hästi hakkama saada, kui keskmine terve inimene.

Loe rohkem: https://koroonatestimine.ee/patsiendile/

Kokku:

31 €

* Teisele isikule ei saa tellida
LISA KORVI