Koroonaviiruse antikehade määramine 18.50 €

Koroonaviiruse SARS-CoV-2 läbipõdemisel tekivad inimese verre viirusevastased antikehad.

Antikehade test määrab organismi vastureaktsiooni viirusele. IgG tüüpi antikehad tekivad enamikel nakatunutel 2.-3. nädalal peale sümptomite avaldumist.

Testi abil on võimalik tuvastada, kas organismis on tekkinud koroonaviiruse antikehad ehk kas olete haiguse läbi põdenud või mitte. 

Koroonaviirus põhjustab alumiste hingamisteede viirushaigust nimega COVID-19, mille sümptomiteks on palavik, köha, hingamisraskused jm. Avalduvad enamasti 14 päeva jooksul, kuid kõikidel nakatanutel ei pruugi sümptomeid tekkida. Inimesed, kes põevad haigust läbi asümptomaatiliselt, on suureks riskiks, kuna võivad viirust levitada enda teadmata. Viirusesse nakatumine on eriti ohtlik vanemaealistel ning krooniliste haiguste põdejatel, kuna nende immuunsüsteem on nõrgem, ega pruugi haigusega nii hästi hakkama saada, kui keskmine terve inimene.

Teadaolevalt levib viirus piisknakkusena ja pindadel.

Proovile eelnevalt ei pea olema söömata-joomata. Tulles soovitame tungivalt kanda näomaski.

Antikehade analüüsiks kasutatav proovimaterjal on veeniveri. Analüüsi hinnale lisandub verevõtutasu 5 €.

Vastuse saab proovi andja siia patsiendiportaali minu.synlab.ee ning need liiguvad ka digilugu.ee keskkonda. Mõlemasse keskkonda on vajalik ID-kaardiga sisse logimine. Vajadusel võib tulla SYNLABi verevõtupunkti ja vastus prinditakse ka välja.

Analüüsi tulemuse saad kuni 1 tööpäeva jooksul.

Referentsväärtus: Negatiivne

 

Vaata ka koroonaviiruse testi: https://minu.synlab.ee/toode/koroonaviiruse-maaramine

Kokku:

18.50 €

* Teisele isikule ei saa tellida
LISA KORVI