Klamüüdia (kurgukaabe) 20.70 €

Klamüdioos on kõige sagedamini esinev sugulisel teel leviv haigus Eestis, mille tekitajaks on rakusisene bakter Chlamydia trachomatis (k.a LGV). Nagu ka teiste suguhaiguste puhul, levib nakkus vaid otsesel sugulisel kontaktil. Peamiselt põhjustab klamüüdiabakter meestel kusiti ja naistel emakakaela põletikku. Haigus võib aga kahjustada ka neelu, pärasoolt, ja kusepõit.

Klamüdioosile on väga iseloomulik haigustunnusteta kulg. See tähendab, et inimene on nakatunud, kuid tal ei kujune haigustunnuseid. Nii kulgeb klamüüdia nakkus 75% nakatunud naistest ja 50% nakatunud meestest. Klamüdioosi põhilisteks haigustunnusteks naistel on valulikkus urineerimisel ja suurenenud vooluse teke tupest. Võib esineda menstruatsioontsükliväliseid veritsusi ja vahekorrajärgseid kontaktverejookse. Meestel on sümptomiteks kipitus-kihelustunne kusitis ja valulikkus urineerimisel, vahel harva ka eritis kusetorust. Pärasoole nakatumisel võivad kujuneda valulikkus või eritis (ka veritsus) pärasoolest. Kui haigustunnused kujunevad, siis umbes 7-21 päeva peale nakatumist.

Kuna klamüdioos kulgeb sageli haigustunnusteta kui arsti vastuvõtul klamüdioosi analüüsi ei tehta võib nakkus püsida aastaid. Ravimata juhtudel võib klamüüdioos põhjustada tõsiseid tüsistusi ja kaugtagajärgi – viljatus ja kroonilised kõhuvalud naistel ning eesnäärme põletik meestel. Haiguse läbipõdemine ei põhjusta immuunsust klamüdioosi suhtes ning nakatuda võib korduvalt.

Kondoomi korrektne kasutamine kaitseb tõhusalt nakatumise eest.

Kurgust mõeldud proovi kogumise juhendi leiad SIIT.

Analüüsi tulemuse saad kuni 5 tööpäeva jooksul pärast proovimaterjali jõudmist laborisse.

NB! Kui sa soovid proovivõtukomplekti saada pakiautomaati, siis lisandub analüüsi hinnale juurde pakiautomaadi tasu.

Kokku:

20.70 €

* Teisele isikule ei saa tellida
LISA KORVI