Herpesviirus (haavandi või villi sisust) 20.70 €

Herpese viiruseid on kahte tüüpi – Herpes simplex virus 1 (HSV1) ja Herpes simplex virus 2 (HSV2). Enamiku genitaalherpese juhte on põhjustanud HSV2. HSV1 viirustüüp tekitab tavaliselt kahjustusi huultel (ohatis), suu limaskestadel või silmades, kuid võib oraalseksi kaudu kanduda ka suguelundite piirkonda.
Genitaalherpesele on iseloomulikud nii naistel kui meestel suguelunditele tekkivad punetavad, äärmiselt valulikud väikesed villid, mis mõne päeva pärast lõhkevad ning umbes mõne päeva kuni nädala jooksul ise paranevad. Genitaalherpese esmase haigushoo korral on naistel on tavaliselt villikestest ja haavanditest haaratud nii suured häbememokad, tupp kui ka emakakael. Meestel võivad villid ning haavandid paikneda mitte üksnes suguelundi peal, vaid ka kusitis. Võib kaasneda üldine nõrkus, palavik, lihasvalu ning valulikkus urineerimisel.
Genitaalherpese esmase haigushoo raskus ja kestus on reeglina 2 nädalat. Õigeaegselt alustatud ravi lühendab oluliselt haigushoo raskust ja kestust.
Pärast nakatumist jääb viirus organismi kogu eluks. Peale genitaalherpese esmase haigushoo paranemist võib haigus korduda. Kordudes on haigusnähud üldjuhul samad, aga enamasti tunduvalt kergema ja lühema kestvusega. Vahel esinevad koos või enne nahale kujunevaid genitaalherpese ville kahjustunud piirkonnas valu või ebamugavus tunne (nt. põletuse või „sipelgate jooksmise” tunne).
Genitaalherpest ei ole võimalik lõplikult välja ravida, küll aga lühendavad tõhusad viirusevastased ravimid tunduvalt haigushoo pikkust ja leevendavad selle raskusastet.
Herpesinfektsiooni põdemisest peaksid rääkima arstile naised, kes plaanivad rasestuda või on rasestunud, sest haigus võib olla ohtlik lootele.
Haiguse vältimiseks soovitatakse kasutada kondoomi, haiguse avaldumise ajal (villide tekkimisel) loobuda sugulisest vahekorrast ja külmavilli olemasolul huulel vältida suuseksi.

Naistel ja meestel on uuritavad proovimaterjalid samad. Proov tuleb võtta haavandi või villi sisust. Juhendi leiad SIIT.

Analüüsi tulemuse saad kuni 5 tööpäeva jooksul pärast proovimaterjali jõudmist laborisse.

NB! Kui sa soovid proovivõtukomplekti saada pakiautomaati, siis lisandub analüüsi hinnale juurde pakiautomaadi tasu.

Kokku:

20.70 €

* Teisele isikule ei saa tellida
LISA KORVI