Gonorröa (rektaalkaabe) 20.70 €

Gonorröa on sugulisel teel leviv haigus, mille põhjustajaks on bakter nimega Neisseria gonorrhoeae ehk gonokokk.

Haigus kandub haigestunud inimeselt teisele üle sugulise vahekorra ajal, kontaktil peenise, tupe, suu või pärakuga. Nakkuse ülekandeks ei pea toimuma ejakulatsioon. Peamiselt põhjustab gonokokk meestel kusiti ja naistel emakakaela põletikku. Haigus võib aga kahjustada ka neelu, pärasoolt, kusepõit. Naistel on kõige sagedasemad kaebused halvalõhnaline voolus tupest, kaasneda võib ka sisemiste suguteede (emakas, munajuhad, munasarjad) põletik, mille tunnusteks on valu alakõhus, kehatemperatuuri tõus, või ka kuseteede põletik, millest annavad tunnistust urineerimise sagenemine ja valulikkus. Emakakaela haigestumise korral võib olla veritsust tupest, veritsus võib tekkida ka peale vahekorda või selle ajal. Pärasoole põletiku tunnuseks võivad nii naistel kui ka meestel olla valulikkus pärasooles, valulikkus roojamise ajal, eritis pärasoolest või sügelus päraku piirkonnas.

Meestel on kõige sagedasemad haigustunnused põletav valu urineerimisel ja mädaeritus kusitist. Vahel võib olla kaebuseks ainult valulik urineerimine. Gonokokid võivad mõnikord kusitist levida kaugemale kuse-suguteedesse ja põhjustada eesnäärme, seemnepõiekeste ja munandimanuste põletikku.

Oluline on siiski rõhutada, et umbes pooltel kõigist nakatunud naistest ja 10-20%-l nakatunud meestest ei esine mingeid haigustunnuseid. Haigustunnuste puudumisel on nakatunud inimesed siiski nakkusohtlikud teistele ja neil endil võivad kujuneda haiguse kaugtagajärjed.

Nakkuse saamisest haigustunnuste avaldumiseni kulub keskmiselt 2-5 päeva, harvadel juhtudel kuni 14 päeva. Pikaks ajaks ravimata jäänud gonorröa põhjustab kroonilist suguteede põletikku, mis võib olla hilisema viljatuse põhjuseks nii meestel kui naistel. Haiguse läbipõdemisel ei teki immuunsust gonorröa suhtes ning nakatuda võib korduvalt.

Kondoomi korrektne kasutamine kaitseb tõhusalt nakatumise eest.

Rektaalkaape kogumise juhendi leiad SIIT.

Analüüsi tulemuse saad kuni 5 tööpäeva jooksul pärast proovimaterjali jõudmist laborisse.

NB! Kui sa soovid proovivõtukomplekti saada pakiautomaati, siis lisandub analüüsi hinnale juurde pakiautomaadi tasu.

Kokku:

20.70 €

* Teisele isikule ei saa tellida
LISA KORVI