Ferritiin 10.50 €

Hinnale lisandub ühekordne verevõtutasu 6 €.

 

Ferritiini analüüsi võiks teha, kui on rauapuuduse sümptomid – väsimus, jõuetus, uimasus, üldine nõrkustunne, vastupanuvõime nn külmetushaigustele, lihasjõudlus ja sooritusvõime, nahk on kahvatu jumega.

Ferritiin on raua depoovalk, mis sisaldub maksa, põrna ja luuüdi rakkudes ja mille sisaldus veres omab otsest kvantitatiivset seost nimetatud rakkudes paiknevate organismi põhiliste rauavarudega. Raud on organismile vajalik hemoglobiini sünteesiks, et tagada eluks vajaliku hapniku transport kudedesse. Raud on organismis oluline rakkude kasvu ja arengu reguleerija, vajalik südame-, lihaskoe- ja närvikoe talitluseks. Ferritiin on rauapuuduse suhtes tundlik analüüs  ̶  sisaldus veres väheneb juba enne aneemia teket rauapuuduse varajases järgus ja koos punavere indeksite muutustega viitab aneemia tekke võimalusele.

Ferritiin on ka nn ägeda faasi valk, tema sisaldus tõuseb põletike korral ja siis ei väljenda ferritiini normaalne või suurenenud kontsentratsioon organismi rauavarusid õigesti ja seda tuleb arvestada analüüsi tulemuse tõlgendamisel. Põletiku ja aneemia koosesinemisel on võimalik teha lisauuringuid aneemia põhjuse tuvastamiseks (vt Kehvveresuse pakett).

Ferritiini kõrged väärtused viitavad liigsele rauasisaldusele, mis on organismile kahjulik. Raua liia korral organismis tekivad ladestussündroomid, maksa- ja kõhunäärmekahjustus. Esimeseks kaebuseks on enamasti liigeste valulikkus.

Analüüsi tulemuse saad kuni 2 tööpäeva jooksul.

 

Kokku:

10.50 €

* Teisele isikule ei saa tellida
LISA KORVI