Toitumisnõustajate koolitus 8. juunil 2016 21.04.2016


Meditsiinilabor Synlab koostöös Eesti Toitumisnõustajate Ühendusega kutsub toitumisspetsialiste koolitusele, et tõsta teadlikkust milliste vereproovidega toetada toitumissoovitus, vereproovide tulemuste tõlgendamisel, vitamiinide, mineraalainete, allergia ja talumatuse mõjust organismile.
Koolitus on toitumisspetsialistidele tasuta!

PS! Koolituse alguse aeg on edasi lükatud.

8. juuni koolituse ajakava:

14.45 – registreerimine
15.00 – huvilistele laboriekskursioon
15.30 – loeng „Olulised verenäitajad inimesele nende tõlgendamine ja seos elustiiliga. Vitamiinide ja mineraalainete mõju organismile“ – laboriarst Anneli Raave-Sepp
Loengus saab ülevaate: milliseid analüüse teha, et hinnata inimese üldist tervislikku seisundit ja avastada terviseriskide olemasolu, kuidas hinnata analüüside tulemusi ja milliseid järeldusi neist teha, organismile oluliste vitamiinide ja mineraalainete rollist organismis ja nende staatuse hindamise võimalused.
17.30 – kohvipaus
17.45 – loeng „Toiduallergia vs toidutalumatus“ – laborispetsialist Kaidi Hunt
Mõned toiduallergia ja toidutalumatuse sümptomid on sarnased. Seetõttu võib allergia ekslikult segi minna talumatusega. Organismi reaktsioon toiduallergia ja- talumatuse puhul on väga individuaalne. Samuti eri toiduainetele hakkab organism erinevalt reageerima, kuidas neid ära tunda ja milline reaktsioon on tüüpiline erinevate allergiate, talumatuse puhul. Loengus antakse ka ülevaade, millised reaktsioonid toidust on põhjustatud ristallergiast ja millised tõelisest toiduallergiast. Kuidas neil vahet teha.
19.15 –  lõpp

Lektorid: laboriarst dr Anneli Raave-Sepp ja laborispetsialist Kaidi Hunt

Koht: synlab Tallinna labor, Väike-Paala 1, II korrus
Registreeriminesiit kuni 30.05. Registreerimine kinnitub vastava e-maili saamisel.


Doktor Anneli Raave-Sepp
 töötab synlab laboris laboriarstina aastast 2004. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli pediaatrina ning hiljem läbinud laborimeditsiini residentuuri. Ta on Eesti Laborimeditsiini Ühingu (ELMÜ) liige.  Igapäevaselt koordineerib dr Raave-Sepp labori Lõuna-Eesti regiooni tööd, nõustades laborimeditsiini valdkonnas pere- ja eriarste ning patsiente. Lisaks on ta õppejõud Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. Dr Raave-Sepp on tunnustatud laborimeditsiinialase koolitajana arstide ja meditsiiniõdede seas. Viimastel aastatel on dr Raave-Sepp pidanud loenguid harrastussportlastele, nõustanud Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni ja mitmeid tippsportlasi laborianalüüside osas.

Kaidi Hunt töötab Synlab Tallinna laboris immunoloogia osakonna laborispetsialistina aastast 1996. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli bioloogina ning on Eesti Laborimeditsiini Ühingu (ELMÜ) liige. Lisaks on ta külalislektor Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. Viimastel aastatel on Kaidi Hunt pidanud loenguid allergia teemadel perearstidele ja –õdedele ning erinevatel konverentsidel ja loengutes teadlikele inimestele.

Koolituse lõpus väljastatakse 5 akadeemilise tunniga tunnistused.