1. Kuidas laborianalüüse/pakette tellida?

Tellimiseks on kaks võimalust:

 • SYNLABi verevõtupunktist kohapeal;
 • SYNLABi patsiendiportaalist minu.synlab.ee.

Tellimuse vormistamiseks kohapeal ja vereproovi andmiseks on vajalik isikut tõendav dokument. Kui soovite analüüside tellimise järgselt kohe ka (vere)proovi anda, on soovitav SYNLABi verevõtupunkti tulla pigem hommikupoolikul, 10-14h söömata-joomata, sest osad analüüsid nõuavad rangelt eelnevat paastumist (nt glükoosi ehk veresuhkru analüüs).

2. Kuidas saan ennast tuvastada?

SYNLABi patsiendiportaalis on toodete või teenuste tellimiseks vaja luua konto end isikuliselt tuvastades (v.a anonüümne suguhaiguste tellimine). Isikutuvastamiseks on järgmised võimalused:

 • ID-kaart
 • Mobiil-ID
 • Smart-ID
 • Pangalingid
 • Anonüümne kasutaja suguhaiguste testimiseks
 • Veriff (välismaalased)

3. Mis on Veriff?

Veriff on SYNLABi patsiendiportaalis kasutatav verifitseerimise ehk isikutuvastamise teenus eelkõige välismaallastele, kellel pole võimalik end ID-kaardi, Mobiil-ID, Smart-ID või pangalinkidega tuvastada.

Veriff esmasel isikutuvastamisel rakendub ühekordne teenustasu 3 €. Hilisem korduv tuvastamine on tasuta.

4. Kuidas Veriff toimib?

Veriffiga isikutuvastamisel on vajalik internetiühenduse ja veebikaameraga arvuti või nutitelefon. Sõltuvalt seadmest soovitame kasutada järgmisi veebilehitsejaid:

 • Lauaarvuti: Chrome või Firefox
 • Mac: Chrome või Safari
 • Mobiil: iOS puhul Safari, Androidi korral Chrome

Lisaks läheb vaja kehtivat ja kahjustamata isikut tõendavat dokumenti, milleks sobib pass, ID-kaart, juhiluba või elamisluba, isiklikku telefoninumbrit (sobib ka välisriigi nr) ning e-mailiaadressi.

 1. Kui te ei ole varem SYNLABi patsiendiportaalis Veriff isikutuvastamist kasutanud, valige „Esmane tuvastamine“ (tasuline 3€).
 2. Seejärel palutakse teil skannida nutiseadme kaamera abil ekraanile ilmuv QR kood või sisestada oma mobiiltelefoni number.
 3. Järgnevalt saate lingi, millele vajutades leiate edasised juhised, kuidas teha oma dokumendist ja endast isikutuvastamiseks vajalikud pildid.
 4. Seejärel suunatakse teid tagasi SYNLABi patsiendiportaali, kus saate jätkata enda profiili täitmist.

Vajadusel saame teie isiku Veriffiga tuvastada ka Tallinnas aadressidel Veerenni 53a või Töökoja 1 kohapeal.

5. Kas Veriff abil isikutuvastamine on tasuline?

Veriff esmasel isikutuvastamisel rakendub ühekordne teenustasu 3 €. Hilisem korduv tuvastamine on tasuta.

6. Mille poolest erineb esmane isikutuvastamine korduvast tuvastamisest?

Esmaseks isikutuvastamiseks kasutame teenust Veriff, mille abil loome kasutajakonto. Korduval tuvastamisel Veriffi enam kasutada vaja ei ole, kuna kliendile on konto juba loodud ning klient saab sisse logida oma e-maili, parooli ja tuvastus SMSiga, mille ta saab sisse logimise hetkel oma telefonile.

7. Kust lugeda lisainfot analüüside kohta?

 • Üksikute analüüside kohta siit.
 • Pakettide kohta siit.

Lisainfot on võimalik saada ka klienditeenindajatelt kirjutades klienditugi@synlab.ee või helistades 17123.

8. Kust leida laboriteenuste (analüüsid, paketid) hinnakirja?

Pakettide ning enam tellitavate üksikanalüüside ning konsultatsioonide hinnad on leitavad patsiendiportaalist, kus hinnad on nähtavad iga analüüsi ja paketi juures. Juhime tähelepanu, et tasu verevõtuteenuse eest lisatakse üksikanalüüside puhul ostukorvis automaatselt juurde. Pakettides on verevõtuteenuse tasu paketi sees. Paketile üksikanalüüsi lisaks tellides teist verevõtutasu ei lisandu.

SYNLABi laboriteenuste hinnakirja erakliendile koos analüüside vastuste saabumise aegadega leiate lisaks siit.

Lisaks on võimalik hinnakirjaga tutvuda SYNLABi verevõtupunktides kohapeal.  Juhul, kui te soovitud uuringut labori nimekirjast ei leia, palun kirjutage kindla päringuga email SYNLABi klienditoele klienditugi@synlab.ee.

9. Kas analüüside tellimiseks või laboriarsti/allergoloogi konsultatsiooniks on saatekirja vaja?

Analüüside tellimiseks ja laboriarsti/allergoloogi konsultatsiooniks EI OLE vaja saatekirja. Ilma saatekirjata on teenus tasuline. Ka konsultatsiooni käigus määratavad analüüsid on tasulised.

Laboriarsti/allergoloogi konsultatsiooniks on vajalik eelnev registreerumine, mida saate teha kas patsiendiportaalis või verevõtupunktis kohapeal.

10. Kui kiiresti pean pärast tellimuse tegemist ja tasumist patsiendiportaalis laborisse proovi andma tulema?

Tellimus on aktiivne 30 päeva, see tähendab, et palume proovi  anda hiljemalt ühe kuu jooksul pärast tellimuse eest tasumist patsiendiportaalis või verevõtupunktis kohapeal olles.

11. Kui kaua võtab aega analüüside tegemine?

Sõltuvalt analüüsist varieerub tulemuste saabumise aeg 1 tööpäevast kuni 20 tööpäevani. Enamus analüüside vastused saabuvad kuni 3 tööpäeva jooksul. Analüüside tulemuste saabumise ajad on toodud hinnakirjas ja patsiendiportaalis, iga üksikanalüüsi ja paketi kirjelduse juures.

12. Kas loomadele saab ka analüüse tellida?

Jah, SYNLABi laborites on võimalik analüüsida ka loomade proove. Labor ei teosta proovide võtmist loomadelt, ega nõusta saadud tulemusi. Loomadele teostavate analüüside valik on piiratud. Enne loomade proovide laborisse toomist soovitame täpsema info saamiseks pöörduda SYNLABi klienditoe poole, kas helistades 17123 või kirjutades klienditugi@synlab.ee.

13. Kas saan lapsele või teisele inimesele labori analüüse tellida?

Patsiendiportaalis saab lapsele tellida ainult Terviseriski pakett lapsele. Selle jaoks on vajalik lapse isikukood.

Teistele inimestele üksikanalüüse, pakette ja laboriarsti/allergoloogi konsultatsiooni portaalist tellida EI saa (v.a. Terviseriski pakett lapsele). Küll aga saab teisele inimesele soetada kinkekaardi SYNLABi verevõtupunktidest üle Eesti või patsiendiportaalist. Loe lähemalt siit.

14. Kuidas saan testida, kas mul on suguhaigusi?

Suguhaiguste teste saab tellida SYNLABi verevõtupunktidest üle Eesti või tellides Testikodus.ee portaalist koduse proovivõtukomplekti. Testikodus.ee kaudu saadetud proovimaterjale analüüsib meditsiinilabor SYNLAB.

Lisaks tasulistele analüüsidele pakub SYNLAB Eesti labor koostöös Tervise Arengu Instituudiga tasuta ja anonüümset HIV, C- ja B-hepatiidi nõustamist ning testimist. Vaata lähemalt siit. Analüüse saab teha alates 16ndast eluaastast.