SYNLAB kutsub novembris mehi tervisekontrolli 12.10.2020


Mullu ligi 5000 meest tervisekontrolli toonud heategevuslik kodanikualgatus “Pikema Sõpruse Päev” jätkab sel sügisel oma missiooni. Oktoobris kustutakse üles registreerima Tõelisi Sõpru – mehi, kes haaraksid eeskujuna ohjad enda kätte, läheksid koos sõprade, töö- või klubikaaslastega tervisekontrolli ning korraldaksid neile seejärel ühe meeldejääva päeva. 

SYNLAB on ka sel aastal partner novembris toimuvale kodanikualgatusele Pikema Sõpruse (PSP) päevale, mille raames kutsutake üles mehi veetma sõpradega üks tore päev ja sh tegema ka tervisekontrolli.

Võrreldes eelmise aastaga, erineb sel aastal üleskutse selle poolest, et otsitakse Tõelisi Mehi ehk sõprusringkonnas seda üht meest, kes võtab vastutuse – korraldab sõpradele selle päeva ja kutsub nad tervisekontrolli.

Eeskuju mehed on sel aastal näiteks Arkadi Popov, Danel Pandre, Ain Mäeots, Jan Uuspõld, Silver Laas, Andrei Titov jt.

Veeda sinagi sõpradega üks meeldejääv päev.

Tervisekontrolliks vali SYNLABist endale või kingi kinkekaaridina sõbrale/mehele/isale:

  1. Pikema sõpruse pakett 35+ mehele
  2. Pikema sõpruse pakett kuni 35a mehele
  3. Sugulisel teel levivate nakkushaiguste pakett

Paketid on välja töötanud meeste- ja laboriarstid. Kõik vastused ilmuvad digilugu.ee keskkonda hiljemalt järgmisel tööpäeval ning neil on arstide poolt kaasas üldised selgitused.

Vaata endale lähim SYNLAB proovivõtukoht koos lahtiolekuaegadega SIIN.

 

2019. aasta kokkuvõte

Meeste tervisele suunatud kodanikualgatus Pikema Sõpruse Päev puudutas ligi eelmisel aastal 80 000 meest, tervisekontrolli jõudis neist ligi 5000.

Mehed, kes andsid oma vereproovi SYNLABis, Qvalitases või Medicumis, analüüsis SYNLAB nende proovid.

SYNLABi laboris tehtud analüüsidest selgus, et 69%-l meestest oli kõrge kolesterooli näidustus, mis on südame-veresoonkonnahaiguste riskiks.

Rohkelt kõrvalekaldeid oli ka testosterooni tulemustes – 11% meestel testosteroon kas liiga kõrge või madal. See põhjustab seksuaalfunktsiooni häireid ning mõjutab viljakust.

35+ meestepaketis oli täiendavalt eesnäärmevähi riski näitav vereanalüüs PSA ja paraku selgus laboritulemustest, et igal neljandal mehel on see näit normist kõrgem.

Lisaks oli 254-l mehel normist kõrgem maksanäitaja ALAT, mis on põhjustatud toitumisest, alkoholi tarbimisest, ravimistest ning võib kulmineeruda mõne maksahaigusega.
Üldine vererakkude analüüs oli enamasti korras ja varjatud põletikke esines vaid mõnel üksikul juhul.

Diabeedi riski näitab glükohemoglobiin oli õnneks väga harva kõrge.
Kõik mehed said labori- ja meestearstide poolt koostatud analüüside üldised kirjeldused ning mõnel juhul ka soovitused järgmisteks sammudeks, et mehed oma tervisekontrolli tulemusega üksi ei jääks.

Kõik eelmisel aastal tervisekontrolli läbinud mehed võiks paari aasta jooksul samu analüüse teha. Alles siis, kui võrrelda oma isiklikke tulemusi, saab tõelise ülevaate isiklikest normidest ja muutustest.

Mehed, püsige terved!