Pikema Sõpruse Päev“ kutsub mehi tervist kontrollima 01.11.2021


Täna algava meeste tervise kuu puhul kutsub „Pikema Sõpruse Päev“ taas Eesti mehi üles leidma novembris aega enda ja oma sõprade jaoks, et vastutustundlikult oma tervist kontrollida ja seejärel ühiselt üks meeldejääv päev veeta.

Ettevõtja Rain Vääna algatusel esmakordselt 2019. aastal toimunud “Pikema sõpruse päeva” missioon on iga aastaga kasvatada nende meeste hulka, kes peavad kord aastas oma tervise kontrollimist iseenesestmõistetavaks. Algatuse eesmärk on tõsta Eesti meest kestmist eluiga, et mehed oleksid kauem terved ja reipad abikaasad oma naistele, õnnelikud isad lastele ning vanaisad lastelastele.

Tänu “Pikema Sõpruse Päeva” algatusele on kahe aasta jooksul tervisekontrollis käinud juba üle 8000 mehe, kelle analüüsid on esile toonud murettekitavad terviseriskid – üle 60% Eesti meestel on jätkuvalt kõrge kolesterool ja igal kümnendal madal testosteroon, maksakahjustusi elustiilist ja mitmed muud probleemid, mida saab õigeaegse sekkumisega ravida.

“Pikema Sõpruse Päeva” eestvedaja Rain Vääna: “Jätkuva koroonakriisi tõttu ei saa me juba teist aastat kahjuks täistuuridel oma kampaaniat läbi viia. Kuid see ei tähenda, et Eesti mees peaks ka oma tervise kontrollimise pausile panema. Just nüüd peavad sõbrad rohkem kokku hoidma ja üksteist toetama, leidma novembris ka piirangute tingimustes need vastutustundlikud viisid, kuidas veeta ühiselt üks huvitav päev, mille üks lahutamatu osa endiselt võiks olla kõne meie meditsiinipartneritele, et registreerida aeg oma tervisekontrolliks.“

„Pikema Sõpruse Päeva“ meditsiinipartnerid SYNLAB, Qvalitas Arstikeskus, Confido ja Medicum on 30 erameditsiinikeskuses üle riigi loonud meeste jaoks tingimused, et ka eriolukorra ajal saaksid nad anda vereproovi oma põhjalikumaks tervisekontrolliks. Dr Margus Punabi ja laboriarstide poolt on spetsiaalselt koostatud Pikema sõpruse tervisekontrolli pakett meestele vanuses kuni 35 ja 35+. Üheks vereprooviks, millega mees saab teada ca 10 tervisenäitajat, ei pea olema söömata-joomata. Testi tulemused jõuavad koos selgitustega portaali digilugu.ee.

 

Täpsema info tervisepakettide ja „Pikema Sõpruse Päeva“ kampaania tegevuste kohta leiate kodulehelt: pikemsoprus.ee