Harrastussportlased on oodatud loengule rasvhapetest 19. aprilli õhtul 13.04.2016


Meie organismi ühteteks olulisteks ehituskivideks on rasvhapped. Ei ole nii, et oomega-3 rasvhapped on head ja oomega-6 rasvhapped ainult kahjulikud. Organismi vastupanuvõime erinevatele haigustele (nt põletikele, südamehaigustle) ja vaimse tervise olukorra määrab  oomega-3 ja -6 rasvhapete õige suhe. Millises koguses vajame rasvhappeid?

Kõik harrastussportlased on oodatud selleteemalisele loengule.
Synlabi laboriarst dr Anneli Raave-Sepp peab Treeni teadlikult loengusarja raames 19. aprillil loengu Rasvhapped, toitumine ja treening. Algusega kl 18.00.

Loengus osaleja saab teada: lipiidie (rasvade) olulisusest ja rollist organismi normaalses toimimises, mis on rasvade ehituskivid rasvhapped, miks me neid vajame ja millises vahekorras peaksid olema nn „head“ ja „halvad“ rasvhapped, milline on rasvhapete seos südame ning vaimse tervisega, kust me rasvhappeid saame ning kuidas hinnata rasvhapete taset? Lektor annab ka soovitusi, kust saab meie organism rasvhappeid ja mis koguses neid vajame?

Lektorist doktor Anneli Raave-Sepast saab lugeda lähemalt siit.

 

Treeni teadlikult sarja loeng toimub Tallinna Ülikooli Räägu 49 (Tallinn) õppehoones. Loengu pikkus on ca 1,5 tundi, osavõtutasu 6 € (maksmine kohapeal, sularahas).

Vajalik eelnev registreerimine siit. Täiendav info: katrin.soidra-zujev@tlu.ee või telefonil 639 1751.

 

Peale dr Raave Sepa loengut on samas sarjas järgmised loengud:

26.04     Töövõime versus puhkus ja taastumine – TLÜ dotsent Kristjan Port
03.05     Eduka orienteerumise tagamaad – sobiv tehnika ja taktika treeningul – Eesti orienteerumiskoondise treener Elo Saue
10.05     Rulluisutamine – tehnika, trenn ja võistlustel osalemine – rulluisutamise treener Jaanus Ritson
Loengusarja korraldavad TLÜ Loodus- ja Terviseteaduste Instituut koostöös Liikumistervise innovatsiooni klastriga SportEST ja Tallinn Liigub programmiga.