3.11.15 on harrastussportlased oodatud loengusse Veri korda, siis trenni 29.10.2015


Teisipäeva, 3. novembri õhtul, algusega kell 18 toimub loeng „Veri korda, siis trenni“. Kõnelejaks synlab laboriarst dr Anneli Raave-Sepp, rääkides Treeni teadlikult sarja loengus verepõhistest näitajatest, millega hinnata füüsilise koormuse talumiseks tervislik seisund ja võimalikku ülekoormust.

Doktor käsitleb meditsiinialases loengus eelkõige harrastus-, aga ka noor- ja tippspordi seisukohalt olulisi vereanalüüse, mida treenivad inimesed peaksid regulaarselt jälgima, et saada vastuseid järgmistele küsimustele:
– Milline on minu üldine tervislik seisund?
– Ega mul pole mõnda varjatud terviseprobleemi?

– Kas minu immuunsüsteem on tugev?
– Ega minu treeningkoormus pole põhjustamas lihaskahjustust?
– Kas mu lihased saavad treeningujärgselt piisavalt puhkust?
– Millised on minu organismi lihastööks vajalike ainete varud ning mida on vaja teha nende tasakaalustamiseks?

Lektor doktor Anneli Raave-Sepp töötab synlab laboris laboriarstina 2004-st aastast. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli pediaatrina ning hiljem laborimeditsiini residentuuri.
Igapäevaselt koordineerib dr Raave-Sepp Eesti suurima synlabi labori Lõuna-Eesti regiooni tööd, nõustades laborimeditsiini ja erinevate analüüside osas pere- ja eriarste ning patsiente. Lisaks on ta õppejõud Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. Dr Raave-Sepp on tunnustatud laborimeditsiini alase koolitajana arstide ja meditsiiniõdede seas. Vabal ajal harrastab dr Raave-Sepp jalgrattasõitu.

Praktiline loeng toimub Tallinna Ülikooli õppehoones Räägu 49, Tallinn. Loengu pikkus on orienteeruvalt 1,5 tundi. Osavõtutasu on vaid 5 eurot (maksmine kohapeal, sularahas). Registreerida on võimalik sellele ja järgmiste teisipäevade loengutele registreerimise vormil.

Kokku on detsembri keskpaigani iga teisipäev erineva teemaga veel 5 loengut. Järgmised novembri loengud on:
10.11 Intervalltreeningud − aeroobne ja anaeroobne, efektiivsus ja tulemused – personaaltreenerid Riina Suhotskaja ja Silja Siller
17.11 Miks ja kuidas peaks elu ja treeninguid planeerima? – TLÜ dotsent Kristjan Port
24.11 Spordivigastused – põlv ja hüppeliiges – ortopeed dr Kaspar Rõivassepp
Loengusarja korraldavad TLÜ Loodus- ja Terviseteaduste Instituut ja Liikumistervise innovatsiooni klaster SportEST.